Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Śluby wieczyste s. Karoliny Krakowskiej, fmm

„Nikt mi życia nie odbiera, Ja sam z siebie je oddaję” (J 10,18) To słowa, które od kilku lat są mi bardzo bliskie i które pragnęłam wypo ...

Rozeznający powołanie

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Coś z kwietniowej pustelni

2015-04-27 s. Beata Radecka FMM

 

         

 

    W Łabuniach pod koniec kwietnia 2015 r. odbyła się trzecia już w tym roku Pustelnia. Przyjechały dwie młode dziewczyny. Roześmiane, rozkrzyczane ale z pragnieniem wejścia w ciszę, która wypełniona jest Obecnością samego Boga. Posłuchajmy, co one same piszą na temat  tego przeżytego czasu.

             

    „Pobyt na Pustelni był dla mnie bardzo wielkim przeżyciem. Przyjeżdżając na te rekolekcje byłam strasznie zagubiona w swoim życiu… Tyle się w nim działo… To, że byłam na tej pustelni to nie przypadek. To Pan Mnie wezwał, to On chciał abym pobyła z Nim w ciszy, abym z Nim rozmawiała. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, jak Bóg nas kocha, jaką miłością nas darzy… Dzięki pobytowi na Pustelni usłyszałam w swoim sercu Pana Boga, zobaczyłam Go w przyrodzie i zrozumiałam, że to dzięki Niemu mogę budzić się każdego rana. Takie rekolekcje są wielką nauką dla takiej nastolatki  jak  ja, takiej, która nie wiedziała co chce w życiu robić. Na Pustelni otworzyłam oczy i zobaczyłam otaczające mnie piękno - tak jak św. Franciszek, który odbywał swoje podróże i na końcu zrozumiał, że wszędzie jest miejsce święte bo Pan je stworzył. Czytając Słowo Boże odkrywałam siebie na nowo a przede  wszystkim jak bardzo Bóg nas wszystkich kocha…. Budząc się dzisiaj rano powiedziałam: „Dziękuję za każdy nowy dzień, dziękuję za ludzi, którzy mnie otaczają „. Te dni wyciszenia stały się dla mnie  życiową nauką i każdemu polecam, by coś takiego mógł przeżyć „. (Uczestniczka )

             

    „Kiedy przyjechałam na Pustelnię nie wiedziałam czego się spodziewać… Myślałam : może będzie tak cicho, że nie wytrzymam?, może siostry są tak surowe, że będę mnie pilnować na każdym kroku? Bardzo się myliłam. Siostry przyjęły mnie jak swoją, z radością. Początek pustelni był dla mnie  trudny bo jestem gadatliwą osobą. Podczas pierwszej adoracji  Jezusa w Najświętszym Sakramencie, On naprawdę  do mnie  mówił, czułam pragnienie, aby te myśli zapisywać w zeszycie. Mówił też przez Pismo święte, przez piękny film „Franciszek i Klara”. Po obejrzeniu filmu porównywałam  życie św. Franciszka i moje życie, odnalazłam w nim wiele podobieństw. Drugiego dnia wieczorem kontemplowaliśmy ikonę krzyża z kościoła św. Damiana, przed którym modlił się też Franciszek. Wpatrując się długo w ten krzyż bardzo mocno doświadczyłam, jak Bóg mnie kocha, jak kocha każdego człowieka. Tego nie da się opisać, ani wyrazić… (Uczestniczka)

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 3374   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting