Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Helena de Chappotin (M. Maria od Męki Pańskiej)

     Maria od Męki Pańskiej (Helena de Chappotin) urodziła się 21 maja 1839 r. w Nantes, we Francji, w arystokratycznej rodzinie mocno zwią ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Studenckie rekolekcje w Łabuniach

2015-06-03 s. Beata Radecka FMM

 

         

 

    W ostatni weekend maja odbyły się w Łabuniach rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej. Słowo Boże głosił Ojciec Adam Szustak OP z Łodzi, przyjechało do naszego domu 92 uczestników z różnych stron Polski. Przez ciekawie brzmiący temat rekolekcji : „Perły i świnie czyli o miłości” Ojciec Adam po mistrzowsku przekazał wiele cennych i głębokich myśli na temat miłości i cielesności. Opierając się na Księdze Pieśni nad pieśniami pokazał, jak ma wyglądać prawdziwy związek kobiety i mężczyzny, ludzi stworzonych  i ukochanych przez Boga. Konferencje Ojca Adama, czas na spokojną spowiedź, długi czas na adorację Jezusa w ciszy, spotkania i dzielenia w małych grupach  przyniosły wielu uczestnikom pokój, radość i doświadczenie, że Bóg jest dobrym i hojnym Ojcem, który nieustannie daje nam Swojego Syna, choć my bardzo często odrzucamy Jego miłość.

             

Kilka myśli uczestników tych rekolekcji :

                           

    „Te rekolekcje to dla mnie czas łaski Bożej. Najważniejsza dla mnie była spowiedź-taka prawdziwa, szczera do bólu oraz adoracja-bycie sam na Sam z Jezusem.  Konferencje Ojca Adama po prostu fantastyczne i bardzo potrzebne nam  młodym ludziom w drodze do odkrywania , czym jest prawdziwa miłość.”

   

    „Zrozumiałam ,że tarcia i nieporozumienia w związku nie wynikają tylko z naszych wad, ale z podstawowych różnic wynikających z bycia kobietą i mężczyzną. Otrzymałam wiele wskazówek, co robić dalej, jak się rozwijać, by stworzyć piękne, Boże małżeństwo.”

               

    „Jako narzeczony przyjechałem na te rekolekcje pełen radości i pokoju. Wyjeżdżam z lekkim niepokojem, ponieważ słowa Ojca Adama dały mi dużo do myślenia, o tym czy jestem już gotowy do bycia mężem…”

                 

    „Był to dla mnie czas szczególnej łaski, spokoju, odnowienia w Duchu Świętym, pojednania z Panem Bogiem. Dziękuję siostrom za waszą modlitwę, ciepło, miłość. Czułam się tutaj jak w domu, w domu Jezusa Chrystusa. Dziękuję za wasze uśmiechy, opiekę, radość w Bogu. Bardzo ważne były dla mnie dzielenia innych osób i spotkania w grupie.”

                   

    „Konferencje O. Adama dały mi nadzieję, że dam radę zbudować szczęśliwy związek i udane małżeństwo. Chcę z Bożą pomocą być prawdziwym mężczyzną, mężem i ojcem.”

               

    „Myślę, że takie rekolekcje są potrzebne, szczególnie młodym ludziom takim jak my, którzy wciąż szukają wskazówek jak powinnyśmy żyć. Ojciec Adam w idealny sposób trafia do nas, potrafi mówić o ważnych rzeczach w sposób prosty ale dosadny. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć i na nowo odkrywać co mówi do nas Bóg.”

           

    Wszystkich, którzy wspierali nas swoją modlitwą w czasie tych rekolekcji, my również ogarnialiśmy pamięcią przed Jezusem pełnym miłosierdzia. Dziękujemy !

               

Kolejne rekolekcje dla studentów odbędą się w Lublinie w dniach 23-25 października 2015 r. a poprowadzi je Ks. Piotr Pawlukiewicz. Serdecznie Was zapraszamy !!!

         

s. Beata fmm z Ekipą

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2837   

 

Twoim zdaniem

Jeszcze raz Bóg zapłać o. Adamowi i kochanym Siostrom za wspaniały czas! Kto raz pojechał do Łabuń, zawsze już będzie tęsknił za tym pięknym miejscem:)
 

Kasia 2015-06-08 / 10:43:11 - IP: 185.18.178.12

 

 
Dodaj komentarz
 
 
000127112
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting