Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Misyjna duchowość Franciszkanek Misjonarek Maryi

  Misyjna duchowość Franciszkanek Misjonarek Maryi wiąże się z ich specyficznym powołaniem do misji „ad gentes”.                 ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Znak Obecności Boga

2015-07-09 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

Obłóczyny 2015

       

    6 lipca nasza Wspólnota przeżywała piękną uroczystość. Dwie postulantki: Monika Sędłak i Josipa Juric otrzymały strój zakonny i zostały przyjęte do nowicjatu. Kilka dni wcześniej wszystkie postulantki miały dwa dni skupienia prowadzone przez s. Irenę Olszak. Tematem tego czasu było powołanie. Na podstawie dzieleń zarówno uczestniczek, jak i prowadzącej, można powiedzieć, że był to bardzo owocny czas, w którym głównym Przewodnikiem był Duch Święty.

Kolejne dni upłynęły pod znakiem ostatnich przymiarek habitów, przyszywania zatrzasków do welonów i sprawdzania „jak leżą”. Dla całej Wspólnoty, która towarzyszyła Monice i Josipie w tych przygotowaniach był to czas szczególny: radosny, ale i trochę smutny, bo trzeba się rozstać, pełen emocji, bo zacznie się coś nowego, ale i trochę nostalgii, bo coś się kończy. Był to czas patrzenia z wdzięcznością na to co było z nadzieją na to co będzie.

Sama uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11 liturgiczną modlitwą w ciągu dnia, w czasie której Siostra Prowincjalna Małgorzata Książek przyjęła siostry do nowicjatu. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, a potem świętowaliśmy w refektarzu.

           

    Ksiądz Piotr – nasz – kapelan, w homilii powiedział co oznacza nosić na sobie znak przynależności do Chrystusa, jakim jest habit, i z czym to się wiąże. Mówił o tym, że osoba w habicie jest znakiem obecności Boga i jak do Jezusa przychodzili ludzie aby Go spotkać, dotknąć, posłuchać, aby ich uzdrowił, dał nadzieję, tak i do osób poświęconych Jemu przychodzą z podobnymi oczekiwaniami. Jeśli mają wiarę (i jeśli osoba w habicie ma wiarę), otrzymują o co proszą. Cała liturgia Słowa dana nam przez Kościół na ten dzień zapewniała nas o tym, że Pan Bóg jest Tym, Który działa, że On już wszystko przygotował i nad wszystkim czuwa, że ma moc aby uzdrawiać, prowadzić wyprowadzać dobro z każdej sytuacji. On jest Dobry!

             

W uroczystości obłóczyn oprócz sióstr „tubylczych” uczestniczyły również siostry ze Słowenii (Metka, Mojca i Romana) i s. Miriam z Budapesztu. Była z nami również rodzina Moniki: rodzice, brat i siostrzenica, a także zaprzyjaźniony z nami Ojciec Biały – Paweł.

       

Gdy świętowanie dobiegło końca nasze nowe nowicjuszki udały się w swoją pierwszą podróż, w stroju zakonnym do Łabuń. Może ktoś do nich podszedł, chciał o coś zapytać, porozmawiać…

           

s. Jadwiga Stawaruk FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4353   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127104
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting