Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Setne urodziny Siostry Rozalii Elleryk, fmm

Siostra Rozalia Elleryk urodziła się 11. 03. 1913 roku na terenie Niemiec, który teraz należy do Polski (Pomorze). ...

Formacja

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Znak Obecności Boga

2015-07-09 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

Obłóczyny 2015

       

    6 lipca nasza Wspólnota przeżywała piękną uroczystość. Dwie postulantki: Monika Sędłak i Josipa Juric otrzymały strój zakonny i zostały przyjęte do nowicjatu. Kilka dni wcześniej wszystkie postulantki miały dwa dni skupienia prowadzone przez s. Irenę Olszak. Tematem tego czasu było powołanie. Na podstawie dzieleń zarówno uczestniczek, jak i prowadzącej, można powiedzieć, że był to bardzo owocny czas, w którym głównym Przewodnikiem był Duch Święty.

Kolejne dni upłynęły pod znakiem ostatnich przymiarek habitów, przyszywania zatrzasków do welonów i sprawdzania „jak leżą”. Dla całej Wspólnoty, która towarzyszyła Monice i Josipie w tych przygotowaniach był to czas szczególny: radosny, ale i trochę smutny, bo trzeba się rozstać, pełen emocji, bo zacznie się coś nowego, ale i trochę nostalgii, bo coś się kończy. Był to czas patrzenia z wdzięcznością na to co było z nadzieją na to co będzie.

Sama uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11 liturgiczną modlitwą w ciągu dnia, w czasie której Siostra Prowincjalna Małgorzata Książek przyjęła siostry do nowicjatu. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, a potem świętowaliśmy w refektarzu.

           

    Ksiądz Piotr – nasz – kapelan, w homilii powiedział co oznacza nosić na sobie znak przynależności do Chrystusa, jakim jest habit, i z czym to się wiąże. Mówił o tym, że osoba w habicie jest znakiem obecności Boga i jak do Jezusa przychodzili ludzie aby Go spotkać, dotknąć, posłuchać, aby ich uzdrowił, dał nadzieję, tak i do osób poświęconych Jemu przychodzą z podobnymi oczekiwaniami. Jeśli mają wiarę (i jeśli osoba w habicie ma wiarę), otrzymują o co proszą. Cała liturgia Słowa dana nam przez Kościół na ten dzień zapewniała nas o tym, że Pan Bóg jest Tym, Który działa, że On już wszystko przygotował i nad wszystkim czuwa, że ma moc aby uzdrawiać, prowadzić wyprowadzać dobro z każdej sytuacji. On jest Dobry!

             

W uroczystości obłóczyn oprócz sióstr „tubylczych” uczestniczyły również siostry ze Słowenii (Metka, Mojca i Romana) i s. Miriam z Budapesztu. Była z nami również rodzina Moniki: rodzice, brat i siostrzenica, a także zaprzyjaźniony z nami Ojciec Biały – Paweł.

       

Gdy świętowanie dobiegło końca nasze nowe nowicjuszki udały się w swoją pierwszą podróż, w stroju zakonnym do Łabuń. Może ktoś do nich podszedł, chciał o coś zapytać, porozmawiać…

           

s. Jadwiga Stawaruk FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 4358   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127108
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting