Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Z ciszy pustelni łabuńskiej

„Ty jesteś jeden święty Pan Bóg jedyny, który czynisz cuda. Ty jesteś mocny, Ty jesteś wielki, Ty jesteś najwyższy… Ty jesteś pokorą, T ...

Studenci i młodzież pracująca

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


REKOLEKCJE STUDENCKIE Z KS. PIOTREM PAWLUKIEWICZEM

2015-10-29 Sylwia Stelmach

 

         

 

  

 „ Rekolekcje były dla mnie wspaniałym czasem, przeżytym przede wszystkim z Bogiem i z drugim człowiekiem. Moim zdaniem plan dnia był idealny, ponieważ był czas na wszystko.Najbardziej zależało mi na adoracji w kaplicy i mogłam bez pośpiechu, w ciszy adorować Jezusa. Zawsze był również czas na rozmowę z drugim człowiekiem. Wszystko kończyło się o takiej porze i rozpoczynało następnego dnia tak, że spokojnie można było się wyspać. Atmosfera miłości i uśmiech każdej osoby sprawiał, że u sióstr czułam się jak w domu. Przepiękna oprawa muzyczna i dobrane pieśni sprzyjały w przeżywaniu rekolekcji. Bardzo odpowiadało mi to, w jaki sposób zorganizowana była spowiedź, pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem ij est to rewelacyjne! Nie trzeba stać w kolejce, można skupić się na adoracji.Nie spodziewałam się, że będą to jedne z najlepszych rekolekcji na jakich dotąd byłam. Z całego serca dziękuję Bogu, że mogłam w nich uczestniczyć! Dziękuję siostrom za ich obecność, serdeczność i miłość!”


To świadectwo jednej z uczestniczek rekolekcji studenckich, które odbyły się w naszym domu, w Lublinie, w dniach 23-25 października. Rekolekcje prowadził ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy. Z różnych stron Polski przyjechało 90młodych ludzi. W programie oprócz pełnych treści i radosnych konferencji ks. Piotra były też inne spotkania. Najważniejsze z nich to spotkanie z Jezusem na Adoracji i w Sakramencie Pojednania; bardzo ciekawym było spotkanie z p.Piotrem Mocholem, instruktorem tańca towarzyskiego, który uczył nas poruszać się na parkiecie; spotkanie z s. Katarzyną Kostrubiec, która dzieliła się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Republice Południowej Afryki; spotkania w małych grupkach na dzielenie Słowem Bożym i życiem, i wiele innych,nieformalnych, nieplanowanych spotkań z drugim człowiekiem… Piękny i radosny czas, którego się nie zapomina.


A oto inne świadectwa:


„Już drugi raz byłam na rekolekcjach u Sióstr FMM. Jedność i wspólnota modlitwy, którą czułam za jednym i drugim razem jest czymś nieocenionym, co pokazuje, jak wiele Chrystus może zdziałać wśród tylu modlących się wspólnie serc....  Na tych rekolekcjach po prostu cały czas dziękowałam i uwielbiałam. Wróciłam z radością i pokojem serca, a przede wszystkim: wdzięcznością dla Pana. To właśnie nią chcę teraz żyć. Bo w końcu mogę żyć pełnią życia. Chwała Panu i Maryi, Która przyprowadzała mnie do Jezusa, kiedy bardzo cierpiałam.”

Pojechałam bez konkretnych planów, co do tego, co chciałam usłyszeć na tych rekolekcjach.Przywiozłam ze sobą pewne pytania i wątpliwości, ale nie wysuwałam ich na pierwszy plan. Mimo to otrzymałam na nie odpowiedzi. Już na pierwszym kazaniu,w piątek, ks. Piotr poruszył temat lęku przed ośmieszeniem, wstydu, odważne go przyznawania się do wiary. Jego słowa bardzo podniosły mnie na duchu i dodały mi odwagi, bo miałam problem z jasnym opowiedzeniem się po stronie Jezusa w swoim środowisku, w większości ateistycznym, właśnie z lęku przed odrzuceniem,i było mi z tym źle. Na inne pytania też otrzymałam odpowiedzi, i w tym, co mówił ks. Piotr, i w Słowie Bożym. 

To był dla mnie bardzo pozytywny czas spotkania z Bogiem w Jego Słowie i w drugim człowieku. Spotkania w grupach dzielenia były bardzo budujące. Dzięki ks.Piotrowi na wiele spraw spojrzałam z innej perspektywy. Dziękuję za ten czas Bogu, a Siostrom za organizację rekolekcji.”

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali swoją modlitwą i służbą, a było wiele takich osób. Pan niech będzie Wam nagrodą.

s. Beata fmm z ekipą

 

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2514   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127107
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting