Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Uroczystość Wszystkich Świętych

     W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga ...

Archiwum

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Śluby wieczyste s. Anny Skołuby, fmm

2015-10-19 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

     27 września 2015 r. w parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach s. Anna  Skołuba powiedziała swoje "tak" na wieki Bogu składając śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

    Mszę św. koncelebrowało sześciu kapłanów. Głównym celebransem był ks. Marcin Jankiewicz z Lublina - obecnie ojciec duchowny w seminarium w Gródku na Ukrainie, w diecezji kamieniecko-podolskiej. Homilię wygłosił ks. Andrzej Lupa - proboszcz parafii św. Barbary z Łęcznej, gdzie obecnie pracuje s. Anna. Na uroczystości zgromadziło się wiele osób: rodzina siostry Ani, siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi na czele z s. Małgorzatą Książek - Przełożoną Prowincjalną, na ręce której siostra Anna składała profesję, przyjaciele, członkowie Akademii Młodzieżowej z Łęcznej i Lublina oraz liczna grupa parafian. W prawdziwie świątecznej atmosferze przebiegała pięknie przygotowana liturgia. Na początku miejscowy proboszcz ks. Bogdan Pękacki przywitał s. Annę i wszystkich obecnych, wyrażając swą radość z faktu, że tak podniosła uroczystość ma miejsce w parafii, która jest stosunkowo młoda i jeszcze nie miała okazji uczestniczyć w podobnym wydarzeniu.

     

    W czasie liturgii było wiele momentów bogatych w treści związane ze ślubami wieczystymi. Siostra Anna była pytana: czy jest dobrowolnie zdecydowana złożyć profesję zakonną? Po jej pozytywnej deklaracji miało miejsce wypowiedzenie formuły ślubów. Siostra Anna z zapaloną świecą w ręku wypowiadała te bardzo ważne słowa, którym pragnie zostać wierna na zawsze. Po formule ślubów siostra prowincjalna nałożyła jej obrączkę, wypowiadając piękne słowa: zaślubiam cię Jezusowi Chrystusowi... Przejmującym był też moment, kiedy koncelebrujący kapłani modlili się nad Siostrą, wypowiadając słowa modlitwy konsekracyjnej.

     W czasie procesji z darami do ołtarza przyszli najbliżsi s. Anny: mama i dwóch braci, przynosząc chleb, wodę i wino.    Po komunii świętej miał miejsce jeszcze jeden znaczący moment: wręczenie krzyża misyjnego i odczytanie posłania. Po poświęceniu go przez kapłana siostra przyjęła i ucałowała krzyż, a siostra prowincjalna odczytała życzenia od Przełożonej Generalnej oraz posłanie misyjne. Siostra Anna została posłana do dalekiej prowincji Filipin, by tam głosić swoim życiem i słowem Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Przed błogosławieństwem był jeszcze czas, by powiedzieć dziękuję wszystkim za wszystko.

    Po Mszy św. przyszedł czas na życzenia, których było bardzo wiele. W czasie życzeń rozbrzmiewał śpiew sióstr, które radowały się wraz z s. Anią jej "tak" powiedzianym Bogu na wieki. Po życzeniach zaproszeni goście udali się na obiad i dalsze świętowanie, w którym nie zabrakło zabawy i tańca.

Ogarniajmy modlitwą s. Annę i jej nową misję na dalekich Filipinach.

         

s. Elżbieta Łutnik, fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 8124   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126894
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting