Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Powołani do relacji...

Spotkanie dokonuje się tam, gdzie doświadczam pełnego miłości przyjęcia, gdy nie stawia mi się żadnych warunków, nie żąda niczego, nie roś ...

NIE handlowi ludźmi

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu

2015-10-18 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

     18 października  2015 w dużych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.  Zostanie ona uwieńczona  modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są wykorzystywane w różny sposób.

           

    Jako Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi we współpracy z różnymi wspólnotami aktywnie włączmy się w organizację i współtworzenie tej kampanii, która powstała z inicjatywy Sieci Bakhita. (1)

Ma ona na celu uwrażliwianie społeczeństwa na problem współczesnego niewolnictwa oraz wezwanie do przeciwdziałania temu procederowi. Oprócz wymiaru profilaktyki,  całe wydarzenie jest także wyrazem solidarności i apelem o pomoc dla ofiar handlu ludźmi. Jedną z form solidarności z pokrzywdzonymi jest modlitewne wsparcie. Wolontariusze będą  zachęcać napotkane osoby do modlitwy rozdając bileciki, które jednocześnie spełniają rolę informacyjno – edukacyjną:  jak przeciwdziałać, jak reagować i gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych tym cierpieniem. Kampania przewidziana jest w formie pantomimy ulicznej  i rozmowy z przechodniami.

                             

     Położenie kresu niewolnictwu zaczyna się od każdego z nas. Papież Franciszek nawołuje  bardzo konkretnie:  „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha(...). Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc…”

               

Poczujmy się przynagleni…

         

Podarujmy trochę swojego czasu i życia dla TYCH,

którym w życiu tak wiele odebrano.  

Bądźmy z NIMI…

       

WARSZAWA – od godz. 16.00 pantomima na ulicach Starego Miasta (spod Kościoła św. Anny, przez Rynek, w kier. Klasztoru OO. Dominikanów na Freta), 20.00 Czuwanie modlitewne i  21.00 Eucharystia w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

                   

KATOWICE – od godz. 13.30 do 16.00 – flash mob na ulicach Katowic, 20.30–21.30 Adoracja i modlitwa w Kościele Ojców Dominikanów pw. Przemienienia Pańskiego. (Pantomima uliczna przesuwać się będzie od  Kościoła Ojców Dominikanów,ul. Sokolska 12,  Pl. Wolności,  Rynek i ulicą Staromiejską pod Kościół Mariacki)

           

ZAMOŚĆ – pantomima na ulicach Starego Miasta od 9.00 do 14.00. O godz. 10.00 Eucharystia, 15.45 Adoracja i 16.15 Różaniec w Kościele św. Katarzyny

       

LUBLIN – pantomina od godz. 15.00 (od Placu Zamkowego przez Plac Fary, Krakowskie Przedmieście,  do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów,  gdzie odbędzie się o godz. 17. 45 Adoracja , 18. 30 Różaniec  i  19. 00 Eucharystia.

           

KRAKÓW –  Godz. 20.00-22.00 Adoracja w Kościele św. Wojciecha na Rynku Starego Miasta.

         

WROCŁAW – w godzinach popołudniowych pantomima na ulicach Starego Miasta, godz. 17.00 Prezentacja i różaniec w intencji ofiar handlu ludźmi w Kościele Uniwersyteckim.

             

    Tych, którzy nie będą bezpośrednio brać udziału w tym wydarzeniu zachęcamy, by podjęli modlitwę w swoich domach. Zamieniajmy naszą bezsilność w siłę modlitwy, pozwólmy, by ta krzywda poruszała  nasze serca, a zaczniemy odnajdywać sposoby, jak się zaangażować  w tworzenie świata bez przemocy, wykorzystania i używania innych dla swoich korzyści.

             

s. Joanna Lipowska FMM

             

(1)   Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa działa przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 1694   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000125118
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting