Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Transitus ku czci św. Franciszka w Łęcznej

W wieczór 3 października zgromadziła nas w świątyni miłość Boga. Tę miłość św. Franciszek z Asyżu odkrywał w całym swoim życiu, dośw ...

NIE handlowi ludźmi

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu

2015-10-18 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

     18 października  2015 w dużych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.  Zostanie ona uwieńczona  modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są wykorzystywane w różny sposób.

           

    Jako Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi we współpracy z różnymi wspólnotami aktywnie włączmy się w organizację i współtworzenie tej kampanii, która powstała z inicjatywy Sieci Bakhita. (1)

Ma ona na celu uwrażliwianie społeczeństwa na problem współczesnego niewolnictwa oraz wezwanie do przeciwdziałania temu procederowi. Oprócz wymiaru profilaktyki,  całe wydarzenie jest także wyrazem solidarności i apelem o pomoc dla ofiar handlu ludźmi. Jedną z form solidarności z pokrzywdzonymi jest modlitewne wsparcie. Wolontariusze będą  zachęcać napotkane osoby do modlitwy rozdając bileciki, które jednocześnie spełniają rolę informacyjno – edukacyjną:  jak przeciwdziałać, jak reagować i gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych tym cierpieniem. Kampania przewidziana jest w formie pantomimy ulicznej  i rozmowy z przechodniami.

                             

     Położenie kresu niewolnictwu zaczyna się od każdego z nas. Papież Franciszek nawołuje  bardzo konkretnie:  „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha(...). Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc…”

               

Poczujmy się przynagleni…

         

Podarujmy trochę swojego czasu i życia dla TYCH,

którym w życiu tak wiele odebrano.  

Bądźmy z NIMI…

       

WARSZAWA – od godz. 16.00 pantomima na ulicach Starego Miasta (spod Kościoła św. Anny, przez Rynek, w kier. Klasztoru OO. Dominikanów na Freta), 20.00 Czuwanie modlitewne i  21.00 Eucharystia w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

                   

KATOWICE – od godz. 13.30 do 16.00 – flash mob na ulicach Katowic, 20.30–21.30 Adoracja i modlitwa w Kościele Ojców Dominikanów pw. Przemienienia Pańskiego. (Pantomima uliczna przesuwać się będzie od  Kościoła Ojców Dominikanów,ul. Sokolska 12,  Pl. Wolności,  Rynek i ulicą Staromiejską pod Kościół Mariacki)

           

ZAMOŚĆ – pantomima na ulicach Starego Miasta od 9.00 do 14.00. O godz. 10.00 Eucharystia, 15.45 Adoracja i 16.15 Różaniec w Kościele św. Katarzyny

       

LUBLIN – pantomina od godz. 15.00 (od Placu Zamkowego przez Plac Fary, Krakowskie Przedmieście,  do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów,  gdzie odbędzie się o godz. 17. 45 Adoracja , 18. 30 Różaniec  i  19. 00 Eucharystia.

           

KRAKÓW –  Godz. 20.00-22.00 Adoracja w Kościele św. Wojciecha na Rynku Starego Miasta.

         

WROCŁAW – w godzinach popołudniowych pantomima na ulicach Starego Miasta, godz. 17.00 Prezentacja i różaniec w intencji ofiar handlu ludźmi w Kościele Uniwersyteckim.

             

    Tych, którzy nie będą bezpośrednio brać udziału w tym wydarzeniu zachęcamy, by podjęli modlitwę w swoich domach. Zamieniajmy naszą bezsilność w siłę modlitwy, pozwólmy, by ta krzywda poruszała  nasze serca, a zaczniemy odnajdywać sposoby, jak się zaangażować  w tworzenie świata bez przemocy, wykorzystania i używania innych dla swoich korzyści.

             

s. Joanna Lipowska FMM

             

(1)   Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa działa przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2196   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127107
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting