Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Test na Ducha Świętego

    Jeśli chodzi o duchy, to jestem bardzo sceptyczna. Nawet w przypadku Ducha Świętego nie dowierzam zbyt łatwo i zawsze wolę sprawdzić, czy ...

Artykuły

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Zaraźliwa świętość

2010-02-15 s. Anna Siudak FMM

 


 

 

     Gdy chrześcijanin stawia sobie pytanie: czym jest świętość? Jest na nie tylko jedna odpowiedź. Jest ona darem Boga. Święty jest sam Bóg i autentyczną świętość czerpie tylko z tego jedynego źródła.   Niezliczone są jedynie drogi  do niego prowadzące. Każdy ma swoją własną, niepowtarzalną.

 

     By jednak rozpocząć i kontynuować tę drogę trzeba nieustannie pielęgnować pragnienie bycia świętym. Ono musi zdominować wszystkie inne, szczególnie te najbardziej przyziemne, które nie pozwalają rozwinąć skrzydeł.

   

     Droga do świętości  wiedzie nie tylko poprzez odkrywanie jak bardzo jest się kochanym przez Boga, ale poprzez wzbudzanie w sobie potrzeby kochania Boga z całego serca, z całego umysłu, z całej duszy i ze wszystkich swoich sił, a bliźniego swego jak siebie samego.

 

     Ateista zamknięty na Boga nigdy świętym nie będzie, nawet gdyby był szlachetny, uczciwy, dobry i miłosierny. Bo szczytem dla niego jest nie świętość, ale ludzka doskonałość, która jest tylko doczesna. Świętość  natomiast trwa wiecznie, tak jak  zjednoczenie człowieka z Bogiem. Dlatego celem wszystkich działań powinna być  miłość do Boga. Gdy ludzkie intencje stają się doskonale czyste, bo motywowane  miłością do Stwórcy, wtedy życie człowieka zostanie kompletnie przemienione i zacznie mieć smak spełnienia, radości i szczęścia. Miłość Boża uwalnia od ciężaru  przeszłości i czyni człowieka spokojnym i wolnym.

 

     Oczywiście nie ma świętości bez ofiar, tak jak prawdziwej miłości bez pełnego oddania. Świętość  najczęściej wiąże się z poczuciem osamotnienia, gdyż niewielu jest takich, którzy rozumieją postępowania świętego i go  akceptują. Droga do świętości zawsze prowadzi przez krzyż, przez zmagania się w codzienności, aby żyć zgodnie z wolą Bożą i ze swoim powołaniem.

   

     By otrzymać dar świętości, trzeba być zwyczajnym, bo święci nie odróżniają  się od innych zwykłych ludzi. Rzadko bywają „grzeczni”, mają swoje wady i ciemne strony, ale jednocześnie postawę nieustannego nawracania się i zaczynania  wszystkiego od nowa. Nie są chodzącymi aniołami, ale nie pozwalają, by ich słabości przeszkadzały im w rozwoju miłości do Boga.

   

      Świętość wyraża się w byciu bardziej ludzkimi niż inni. W większej trosce o innych, w wyrozumiałości,  we współczuciu, ale także w dobrym humorze i radości.  Świętość to zdrowe i uporządkowane ludzki uczucia oraz spontaniczność i kreatywność. Świętość potrzebuje odwagi, by nie stawiać pod korcem swojej wiary i by ona wpływała nie tylko na życie osobiste, ale na kształt całych społeczności.

   

      Jan Paweł II w 1999 r. w Starym Sączu wołał „ Nie bójcie się świętości! Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych! Święci nie przemijają! Tak, tylko święci żyją naprawdę i są największym darem dla  Kościoła i ludzkości. Oni są zaraźliwi w swojej miłości do Boga i innych".

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 10683   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127111
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting