Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój ...

Czym był więc pokój dla św. Franciszka? ...

Wprowadzenie do liturgii

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


WIELKI CZWARTEK - Godzina miłości do końca

2016-03-24 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

"Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła Jego godzina, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie do końca ich umiłował." (Jan 13,1)

     

Wielki Czwartek - Jest pierwszym dniem Triduum Paschalnego. Celebrowana tego dnia msza święta, upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ustanowił sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Podczas uroczystej wieczerzy spożywanej wraz z Apostołami, Chrystus dokonuje przemienienia chleba i wina w swoje ciało i krew. Łamiąc się pokarmem ze swoimi uczniami, przekazuje im swoje posłannictwo.

           

Naszą modlitwą obejmujemy Ojca świętego Franciszka oraz wszystkich kapłanów.

               

Z Pism bł. Marii od Meki Pańskiej, Założycielki FMM, 1891r.

         

„Jezus jest w Eucharystii kapłanem, ofiarą, wyrzeczeniem się siebie i sakramentem. W Eucharystii znajduje się wszelka świętość. W Jezusie, w jedynym i wiecznym kapłanie, widzę zjednoczone każde kapłaństwo. W Boskim Kapłanie, kanale miłości, łączącym niebo i ziemię, znajduje się tajemnica zbawienia…”

               

„Jezus jest w Eucharystii kapłanem i ofiarą. Jego nieustanne wydawanie się na ofiarę dokonuje się zawsze! Wszędzie! Dla wszystkich! Za wszystko! Jezus jest w Eucharystii Ofiarą aż do końca świata, w całym świecie, za wszystkich grzeszników i za wszystkie grzechy.”

             

„Eucharystia, to niebo na ziemi. Wszyscy są naprzeciwko Boga, gdy są w pobliżu Eucharystii. Ale korzystają z niej na miarę miłości jaką mają w sercach.”

               

 „Pragnę”… pragnę tak, jak Jezus pragnął! Boga przede wszystkim. Pragnę prawdy, ku której porywa mnie prostota, pragnę miłości, której czystość wzbudza pragnienie Boga, ku któremu wszystko mnie pociąga. .... i kiedy raz dusza znajdzie się naprzeciw, w cieniu swego Boga, można zrozumieć pragnienie, które ją pożera. Pragnę! Ale ona pragnie Boga, prawdy i miłości nie tylko dla siebie samej, ale dla całej ziemi. Nie mogąc pójść, gdzie jest ognisko, chciałaby je rozpalić tam, gdzie się znajduje. Ona pragnie Królestwa Bożego, które jest w stanie zaspokoić to straszne pragnienie Boga. Istnieje jednak źródło, którym jest.. Jest to jedyne życie, jedyny napój ofiar miłości… Jest to również obecność prawdy i miłości na ziemi … Następnie dane mi było zobaczyć jeszcze moc, jaką ma adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawiona do adoracji prawda i miłość. Ale żeby owoc dojrzewał trzeba, aby Hostia była adorowana przez dusze ubogie, przejęte prawdą i miłością. Stają się one wtedy nie aniołami z nieba, lecz aniołami Eucharystii, które łączą świat nie z niebem jak aniołowie, ale z łaską Tabernakulum. Jakże chciałabym upaść do nóg Papieża i powiedzieć mu: „Pragnę”. Pozwólcie mi zrealizować to co widzę, formować aniołów Eucharystii, aby dać światu Królestwo prawdy i miłości.

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 1253   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000125212
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting