Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Orędzie Papieża Franciszka na 50. Światowy Dzień Pokoju 2017 r.

Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju 1. Na początku tego nowego roku składam najszczersze życzenia pokoju mieszkańcom i nar ...

Gimnazjaliści

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


BEDĘ CIĘ KOCHAŁ ZAWSZE BARDZIEJ NIŻ TY MNIE...

2016-04-30 Sylwia Stelmach

 

 

 

 

    W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Łabuniach k. Zamościa, w otoczeniu niezwykłej przyrody, która wybuchła wiosną, emanując pięknem pączków, kwiatów i zapachów, odbyły się rekolekcje młodzieżowe. Sześćdziesięciu sześciu uczestników, dziewcząt i chłopców, odpowiedziało na zaproszenie Pana Boga, by dać się wprowadzić w przestrzeń miłości. Rekolekcje były niecodzienne, gdyż wyjątkowo prowadzone w całości przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi: s. Jadwigę Stawaruk, s. Katarzynę Kostrubiec, s. Sylwię Stelmach. Siostry pragnęły podzielić się z młodzieżą swoim skarbem – charyzmatem Zgromadzenia, a przede wszystkim doświadczeniem Założycielki – Heleny de Chappotin, późniejszej Marii od Męki Pańskiej, jej drogą wiary i spotkaniem Boga Miłości. Ona, jako młoda, szesnastoletnia dziewczyna, przeżywała wiele zmagań w wierze, spowodowanych doświadczeniami życia i niewłaściwym obrazem Boga. Wszystko to spowodowało w niej lęk przed Bogiem, gamę uczuć, które nazywała „koszmarem wieczności”. Wzrastała w rodzinie głęboko wierzącej, jednak jak wielu młodych ludzi dzisiaj, stawiała sobie pytania: o sens życia, o to co warto kochać, czemu warto się poświęcić, jaka będzie jej przyszłość… czym wypełnić pustkę, której również doświadczała. Spełniała wprawdzie praktyki religijne, ale one nie dawały jej radości i pokoju… a wszystko aż do pewnych rekolekcji, gdzie Bóg objawił się jej jako miłość. Wtedy, podczas błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem jej serce przeniknęła myśl: „Jestem tym, który będzie cię kochał zawsze bardziej niż ty Jego będziesz kochać, Tym, którego piękno jest bez skazy, niezawodny, ponieważ jestem nieskończonym Bogiem.”

   Helena uwierzyła tej Miłości… My, siostry FMM, duchowe córki błogosławionej Marii od Męki Pańskiej chciałyśmy, by młodzież mogła usłyszeć o tym Bogu, doświadczyć Go na modlitwie: podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, spowiedzi, podczas wspólnej modlitwy i tej osobistej przy Słowie Bożym, w kaplicy czy w przepięknym plenerze parku i sadu.

   Chciałyśmy, by powtarzało się, nieustannie jak refren:„zawsze będę cie kochał bardziej…” – pomimo twojego grzechu, odejść, pomimo tego, co czujesz i przeżywasz… „Zawsze jestem przy tobie…”  Celem rekolekcji było usłyszeć te słowa i przyjąć je do serca.

   Helena została pochwycona przez miłość i piękno Boga. Jak pisze, to była myśl jednej minuty, która uczyniła z niej inne stworzenie. To doświadczenie naznacza jej życie. Do niego zawsze wraca, zwłaszcza w chwilach zmagań, burz, cierpienia, trudnych doświadczeń. Ta relacja z Bogiem rozpoczęta na nowo w wieku 16 lat trwa do śmierci, stając się fundamentem sensu, siły życia, wierności. Helena zwierza się: „Ta miłość została we mnie na zawsze.” Chciałyśmy pokazać to młodzieży, że opierając się na miłości Boga są w stanie przejść wszystko, każdą zawieruchę życia. I modliłyśmy się o to gorąco, by doświadczenie spotkania Boga żywego, kochającego zostało skarbem w ich sercach, skarbem wydobywanym w codzienności życia. Bóg nigdy nie przestaje być Bogiem Miłości. W tym przekonaniu Helena zawsze znajduje siłę do stawiania czoła trudnościom, których nie brakowało jej, siostrom, zgromadzeniu, misyjnym dziełom. Nie zabraknie tej siły także nam, jeśli damy się pochwycić miłości Boga…

   Poprzez konferencje, prowadzone przez siostry, dotykaliśmy drogi życia Marii od Męki Pańskiej oraz charyzmatu, czyli sposobu życia, który zostawiła swoim siostrom w dziedzictwie. To, czym żyją siostry, jest wspólnym dziedzictwem wszystkich wierzących w Chrystusa – naśladowanie Chrystusa; życie ofiarą, czyli poświęceniem się z miłości dla innych; życie jak Maryja ucząc się od niej wiary, dyspozycyjności wobec Bożych zamiarów, życia bez rozgłosu, ale i niosącego innym Chrystusa; bycie misjonarzem; franciszkańska radość i prostota bycia, życie we wspólnocie.

  Siostry nowicjuszki, Marta i Maria, podzieliły się z nami ich doświadczeniem stażu – kilkumiesięcznego pobytu we wspólnotach za granicą – na Ukrainie i na Węgrzech, gdzie doświadczyły życia misyjnego, nowej kultury, innych narodowości. Mała próba języka tych krajów okazała się dla nas niebagatelna… na zdjęciu można zobaczyć jak trudne są te języki, mimo, że kraje te są blisko Polski… a to już inny świat!

   Atrakcją było spotkanie z gościem – samą Heleną. Młodzież mogła zobaczyć dawny strój sióstr, różniący się od dzisiejszego.

   Czasem radości, rozmów i zabawy były spacery, kawiarenka i pogodny wieczór, gdzie umacnialiśmy rekolekcyjną wspólnotę. Dobrze było być razem…


   Do Ciebie też Bóg dzisiaj mówi: ZAWSZE BĘDĘ CIĘ KOCHAŁ BARDZIEJ NIŻ TY MNIE… ZAWSZE!

ZDAJ SIĘ NA MOJĄ MIŁOŚĆ… A TWOJE ŻYCIE STANIE SIĘ INNE!

 

 

                                                       Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

s. Sylwia Stelmach FMM

   

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2701   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127112
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting