Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych…

Przyznaje, że jest wiele powodów w obecnej rzeczywistości malgaskiej, aby narzekać. I tak jakoś łatwo to przychodzi bez przygotowania i wstępu. ...

Aktualności

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Me życie jest cieniem, me życie jest chwilką...

2017-10-02 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

         

 

    Komisja Misyjna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zorganizowała 01 października b.r. spotkanie modlitewne w dzień liturgicznego wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w kościele sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W spotkaniu wzięły udział licznie zgromadzone Siostry zakonne z archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej.

           

    Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Rafała Markowskiego,  bpa pomocniczego archidiecezji warszawskiej została odprawiona w intencjach misjonarek i misjonarzy.  Obecni byli również Ks. Maciej Będziński – sekretarz krajowego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła oraz studenci Centrum Formacji Misyjnej z dyrektorem ks. Janem Fecko.

Śpiewy przygotowały i prowadziły postulantki i siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. Procesja z darami została przygotowana przez warszawskie dzieci i ich rodziców.

           

    Prosiliśmy Dobrego Boga, aby życie misjonarek i misjonarzy uczynił owocnym, by ich powołanie misyjne, trud i oddanie siebie w służbie drugiemu człowiekowi wydało plon obfity dla całego Kościoła. By PAN błogosławił każdej misjonarce i misjonarzowi, każdej pracy i każdemu dziełu na wszystkich kontynentach.

Polecaliśmy Bogu siostry misjonarki z naszych Zgromadzeń zakonnych, szczególnie te, które pracują w trudnych warunkach, gdzie ich kraje posłania objęte są niesprawiedliwością, niepokojem, wojną, przemocą, głodem, chorobą czy prześladowaniami wyznawców Jezusa Chrystusa.

    W roku duszpasterskim pod hasłem „Idźcie i głoście” nie możemy zostać obojętni na wołanie tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa. Mamy zanieść Jezusa i głosić Dobrą Nowinę na 4 kontynentach, a przede wszystkim mamy być misjonarkami tam gdzie Jezus nas posyła, w swoim wspólnotach, środowiskach, miejscach pracy. Tę prawdę przypomniał nam również ks. bp Rafał w wygłoszonej homilii. Przybliżając nam życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus zapraszał nas do bezgranicznego zaufania Panu Bogu tak jak Mała Tereska.

                     

    Po Mszy Świętej swoim doświadczeniem pracy misyjnej podzieliła się z nami s. Dolores Zok, przełożona Prowincjalna Sióstr Służebnic Ducha Świętego, opiekunka Komisji Misyjnej z ramienia Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce. S. Dolores przez wiele lat posługiwała na misjach w Afryce.

               

Niech Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misji rozpala w nas zapał misyjny i uczy jak być misjonarką w naszych wspólnotach, środowiskach, miejscach pracy.  

     

s. Irena Karczewska FMM

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2290   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000124568
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting