Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Kryzysy

Była sobie pewna wioska, Kryzysem się nazywała. Pewnie wiecie, że  dlatego, iż  kryzysów sporo miała. Ludzie, którzy tam mieszkali... ...

Galeria zdjęć

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Będę Cię zawsze kochał bardziej niż Ty Mnie

2016-11-03 s. Bożena Bednarczyk FMM

 

 

 

    Słowa tak dobrze nam znane  bł. Marii od Męki Pańskiej, stały się bardzo bliskie memu sercu odkąd przeczytałam je w historii życia naszej Założycielki.

Ponad 5 lat temu, w styczniu 2011 roku, podczas  corocznych rekolekcji odprawianych w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańskiej doświadczyłam mocnej myśli aby opuścić siostry betanki. Niemal od razu doświadczyłam również opieki bł. Marii od Męki Pańskiej, która przyprowadziła mnie tutaj. A teraz, cóż mogę napisać?

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia wymowne jest dla mnie składać śluby wieczyste w Zgromadzeniu Franciszkanek Misjonarek Maryi doznając tak namacalnie miłosierdzia Bożego w mym powołaniu zakonnym. Patrząc na ten Dar zginam kolana przed Bogiem, bardziej zadziwiona i z niewystarczającą wdzięcznością za to, co dokonała Jego łaska we mnie. To jak Bóg Trójjedyny przeprowadza, chroni, ratuje, broni, prostuje wszystko to, co od początku należy do Niego a co przez grzechy, słabości moje lub innych wykrzywiło się w mym życiu. Potwierdzić publicznie i powiedzieć raz jeszcze „tak Jezusowi”, w głębszej radości odnalezienia swego charyzmatu w charyzmacie FMM to wielkie szczęście mej duszy. Bo tylko łaska Ducha Świętego i Boże Miłosierdzie mogły mnie przyprowadzić aż dotąd. Stąd psalm 103 w pełni wyraża to, co czuję, czego doświadczam. „BŁOGOSŁAW DUSZO MOJA PANA, WSZYSTKO CO JEST WE MNIE ŚWIĘTE IMIĘ JEGO. BŁOGOSŁAW DUSZO MOJA PANA I NIE ZAPOMINAJ O WSZYSTKICH JEGO DOBRODZIEJSTWACH.” Każdy werset tego psalmu przywołuje ogrom Miłości Miłosiernej Boga wobec stworzenia. Tu dostrzegam me życie, w tym 13 pełnych lat betańskich i 5 lat rozeznawania, poznawania FMM.

                 

  W mym dniu 29.10.2016, na zakończenie tygodnia misyjnego,  z radością w sercu, otoczona moimi siostrami i gośćmi złożyłam profesję wieczystą: „W ślad za Chrystusem…” Dziękuję Wam, kochane Siostry za wspólną modlitwę, obecność, siostrzaność, za troskę i pomoc w odnalezieniu siebie i w zanurzaniu się w charyzmacie FMM. Za świadectwo w codzienności. Radością również była obecność sióstr betanek, bo przecież bez Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej nie byłoby mnie tutaj. Wiele doświadczeń wzmocniło we mnie głębokie pragnienie kroczenia za Jezusem. Pokazało sens mego życia i nauczyło jak walczyć o powołanie za łaską Ducha Świętego. Spotkanie dwóch rodzin zakonnych (CSFB i FMM), opartych na duchowości franciszkańskiej, w wymowny sposób dla wszystkich obecnych na Eucharystii i obiedzie, pokazało jeszcze jedno: pojednanie, mniejszość, solidarność i braterstwo (w siostrzaności).

       

s. Ewa Kukiełka, fmm

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 12540   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000127114
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting