Languages:                   

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej

Bosna i Hercegovina Deutschland Ősterreich Magyarország
Polska Россия Slovenija Україна

Aby nikt nie zginął

Od kilku lat w moim sercu są słowa „aby nikt nie zginął“. One zrodziły się we mnie, gdy patrzyłam na życie Jana Pawła II, chcącego głos ...

Wprowadzenie do liturgii

Zobacz inne
 

Zobacz również

Ankieta


Czy uczestniczyliście w zorganizowanych rekolekcjach?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania
 

Polecamy


 

         

Warszawa

Msze św. w Kaplicy
Królowej Misji

- w niedzielę: godz. 8.00
- w tygodniu: 6.30

   
Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Pon.– Piątek godz. 7.30 – 17.00
- Sobota godz. 7.30 – 15.00
- Niedziela  godz. 11.00 – 17.00
 

Serwis osób niezalogowanych


Adwentowe oczekiwanie …

2016-11-26 s. Bożena Bednarczyk FMM

 


 

 

Przyjdź Panie Jezu!

       

Adwentowe oczekiwanie…, to czas radosnego oczekiwania, gdyż przychodzi nasz Zbawiciel, pełen miłosierdzia i przebaczającej miłości.

ADWENT, to czas mający przygotować nas na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa. W tym roku 2016 rozpoczyna się 27 listopada, w najbliższą niedzielę, która jednocześnie rozpoczyna w kościele Rok Liturgiczny.

W okresie Adwentu dominuje nastrój radosnej nadziei. Kościół poprzez liturgię tego okresu budzi w nas uczucia tęsknoty i radosnego oczekiwania. Czytane teksty biblijne wzywają nas do nawrócenia i odnowy.

W kościele znajduje się wieniec z czterema świecami. W każdą niedzielę zapalana jest kolejna świeca, jako znak czuwania i gotowości na przyjście Chrystusa.

W okresie ADWENTU odprawiane są Roraty, czyli Msze Święte ku czci Maryi Panny, na pamiątkę przyjęcia od Archanioła Gabriela nowiny zwiastującej, iż zostanie Matką Syna Bożego.

Dla każdego z nas, to szczególny czas w roku liturgicznym, który pomaga przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas modlitwy, wyciszenia się…. Adwent przypomina nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem.

           

W naszej Kaplicy Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Warszawie, ul Racławicka 14, Roraty odprawiane są 2 razy w tygodniu : w środę i sobotę o godzinie 6.30

     

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

         

Niech ten czas przemieni nasze życie. Niech w naszych codziennych relacjach dominuje wzajemna życzliwość, niosąca pociechę, wlewająca w serca pokój.

   

Spróbujmy w tegorocznym Adwencie zatrzymać się na chwilę i otworzyć się na obecność Jezusa, który do nas przychodzi i napełnia nas nadzieją….

           

Z Pism bł. Marii od Męki Pańskiej Założycieli Zgromadzenia Sióstr FMM:

„Korzystajmy z Adwentu, by się odnowić w duchu naszego powołania, by przywołać Jezusa do nas i wzywać do Jezusa wiele dusz razem z Maryją Niepokalaną.  

Podstawą naszej świętości misjonarskiej powinna być pokora. Jan Chrzciciel, poprzednik Jezusa Chrystusa wyznaje z pokorą, jak to powinien uczynić każdy misjonarz, że nie jest ani Chrystusem, ani Eliaszem, ani prorokiem, tylko głosem wołającym na pustyni: „Prostujcie drogę Pańską”.  

Bądźmy i my poprzedniczkami, zwiastunkami Jezusa.  

My jesteśmy tylko pokornym głosem, który powinien wołać do dusz więcej przykładem niż słowem: „Prostujcie drogę Pańską”.  

 

 

 

 

Wstecz Odsłon: 2085   

 

Twoim zdaniem


 
Dodaj komentarz
 
 
000126223
 

MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA Franciszkanki Misjonarki Maryi
Prowincja Europy Środkowo - Wschodniej
Warszawa, ul. Racławicka 14, 02-601 Warszawa,   tel. 22 8453021,  www.fmm.opoka.org.plsiostry.fmm@gmail.com
Konto bankowe: Bank PKO S.A. 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886
Administrator: Mirosław Kuduk

Mirosław Kuduk © 2010

Profesjonalny Hosting