W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Ku wolności wyswobodził ich Chrystus!

Archiwum

Data publikacji: 2011-06-01

Opublikował: Marta Naumczyk

 


   

 

 

 

  Przecież ku wolności wyswobodził nas Chrystus!-no właśnie!

Przecież nas wyswobodził!

Co więc nas tak trzyma i więzi?

Grzech? Przeszłość? Lęk o jutro? Lęk o to, co pomyślą o mnie inni?

Przecież z miłości i dla Miłości wyswobodził nas Chrystus!


  Tę prawdę odsłaniał nam brat Tomasz Cichocki, Franciszkanin z Chęcin. Na co dzień pracuje wśród osób uzależnionych od narkotyków, więc ukazał nam drogi do różnych zniewoleń. Mówił nam o królewskiej drodze wolności dzieci Bożych, o powołaniu do całkowitego zawierzenia i ufnym pójściu za Chrystusem bez reszty, jak św. Paweł, apostoł, który zostawił nam prawdziwy testament wolności w Jezusie.


  Poruszaliśmy także tematy dorastania, s. Ela Łutnik zaszczepiła w nas prawdziwą wdzięczność za dar seksualności, mieliśmy też spotkania w gronie męskim i żeńskim... aby się znowu spotkać wszyscy razem, wspólnie uwielbiać Boga śpiewem, modlitwą, tańcem, zabawą.


  O dar wolności prosiliśmy Jezusa na Adoracji, w sakramencie pojednania, na Eucharystii powierzaliśmy Bogu wszystkie osoby zniewolone w jakikolwiek sposób.


  Za cały ten czas, wszystkie spotkania, nowe relacje, Bogu niech będą dzięki!Zapraszamy na kolejne rekolekcje już we wrześniu!

  Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi


kliknij tu i zobacz więcej zdjęć!

 

WsteczOdsłon: 25655   

 

Twoim zdaniem


Było super ! ;)
 

Autor: aaaaaaaaaaaaaaa     2011-06-06 / 19:48:54 - IP: 83.11.243.200

 


i to jaaaaak ;D
 

Autor: bbbbbbbb     2011-06-07 / 11:24:49 - IP: 83.28.222.73

 


nooo fajnie było
 

Autor: ccccccccccc     2011-06-10 / 17:19:25 - IP: 178.42.33.70

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134889