W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Ja Pan, chcę być Twoim lekarzem

Archiwum

Data publikacji: 2012-04-03

Opublikował: Marta Naumczyk

 

          

 

         "Ja Pan, chcę być Twoim lekarzem"
   Taki był temat rekolekcji wielkopostnych dla licealistów i gimnazjalistów.

Oddajmy głos uczestnikom:

     Podobały mi się adoracje, spotkania w grupach i konferencja na której mieliśmy zawiązywane oczy przepaskami i byliśmy prowadzeni do kaplicy. Podczas adoracji krzyża zobaczyłam, że Jezus mnie kocha, bo za mnie umarł.

     Poznałam wielu cudownych ludzi, dzięki którym zrozumiałam wiele spraw, z którymi nie mogłam sobie sama poradzić. Jest tu bardzo miła atmosfera, która sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe, z pewnością tu jeszcze przyjadę.

     Najważniejszym i najcudowniejszym momentem była adoracja krzyża. Możliwość złożenia na nim swojej głowy była naprawdę wspaniałym pomysłem. DZIĘKUJĘ!

     Spotkanie z Bogiem (Eucharystia i Adoracja)- coś niesamowitego :)

      Na rekolekcjach podobała mi się obecna tu atmosfera, otwartość innych.

      Spowiedź, adoracja krzyża, który mnie trzymał przy sobie, poczułem uzdrowienie po sakramencie pokuty, czułem Boga i że Jezus nas wspiera,

       Nigdy tak bardzo nie dotarło do mnie to, co Bóg dla nas zrobił.

       W rekolekcjach podobały mi się spotkania w grupach, ponieważ poznałam wielu wartościowych ludzi. Poza tym zadania i temat rekolekcji bardzo pasowały do mojej sytuacji życiowej i wiele mi pomogły. W pamięć wpadła mi bardzo Msza w sobotę na której spotkałam bardzo mocno Jezusa.

      Najbardziej podobała mi się sobotnia adoracja krzyża. Właśnie wtedy spotkałam Jezusa. Bardzo się cieszę, że przyjechałam.Poznałam wielu wspaniałych ludzi, na następne również się wybieram :)

     Pomimo, że jestem tu pierwszy raz, będę to wszystko mile wspominać. Najbardziej to, że mogłam porozmawiać z Bogiem, znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania codziennego dnia. Dziękuję za wspaniałą atmosferę oraz za przyjaciół jakich poznałam.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje 15-17 czerwca

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 27118   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135592