W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

świadectwo
Cześć
Pisze to świadectwo anonimowo choć wiem, że moi znajomi z rekolekcji gimnazjalnych i siostry, które to czytają dobrze mnie znają. Byłam w Łabuniach niejednokrotnie. Choć na pozór jestem dość odważna *to tylko pozory* to dalej tkwi we mnie lęk do tego co powiedzą inni.

Przez rekolekcje moje życie duchowe zmieniło się o 180 stopni. Dosłownie. Kiedyś myślałam, że Boga nie ma i w sumie to nie ma sensownych dowodów na Jego istnienie. Czasem pojawiłam się w Kościele, ale to tylko wtedy gdy mama na mnie nasiskała. Zawsze miałam jakąś wymówkę, a zresztą pewnie dobrze to znacie.
Byłam głupia, bardzo głupia... zabłądziłam? Nie wiem, możliwe. Nie chcę szukać usprawiedliwienia.

Teraz chyba zaliczam się do osób, które nie przyjeżdżają na rekolekcje tylko po to by spotkać się ze znajomymi, ale żeby spotkać się z Najwyższym.

Bóg przez też półtora roku, w którym zaczęłam patrzeć na Niego inaczej pokazał mi jak bardzo mnie kocha. Rozmawiałam z Nim niejednokrotnie. ON przychodził i przychodzi dalej. Rekolekcje pomogły mi uświadomić sobie że Bóg istnieje, że jest, i że będzie.

To tak piękne, że mogę wielbić Go śpiewem, rozmawiać z Nim jak z przyjacielem, powierzać sekrety i ZAWSZE na Niego liczyć, bo BÓG JEST ZAWSZE i będzie zawsze...

Uważam, że to niezwykłe ile Bóg ma cierpliwości, ile przebaczenia i miłosierdzia jest w stanie ofiarować każdemu z nas. Czekał na mnie grubo ponad 12 lat, a potem uświadomił mi jak wiele dla Niego znaczę i jak wiele On znaczy dla mnie. Nawracam się i grzesze, a On dalej jest przy mnie, jest najbliżej. Jego moc zwycięża cały grzech. Bo któżby inny mógł jak On wybaczać co dzień... 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Słówko od uczestników rekolekcji adwentowych LICEALISTÓW I GIMNAZJALISTÓW

Archiwum

Data publikacji: 2012-12-11

Opublikował: Marta Naumczyk

 


   

 

 

      Rekolekcje adwentowe poprowadził ks. Henryk Ślusarczyk, Werbista. Temat brzmiał "Wiara- światło moich oczu!" Zgłębialiśmy księgę Tobiasza, by odkryć w niej własne historie. Był to czas modlitwy, czuwania, spotkań z Bogiem i ludźmi. Siostra Małgosia dzieliła się pracą misyjną w Japonii, Kamil- licealista ujął świadectwo swojej wiary w wersji raperskiej.

Oddajmy jednak głos samym uczestnikom:

GIMNAZJALIŚCI PISZĄ:


"Słowo Boże odkrywam ciągle na nowo i wnosi ono w moje życie nowe treści"  


"Najbardziej podoba mi się tutaj spowiedź, w której naprawdę czuję obecność Jezusa..."


"Bardzo się cieszę, że było czuwanie, bo mogłam wyciszyć się i porozmawiać z Bogiem"


"Bardzo potrzebowałam takiej spowiedzi jak tu"


"Na tych rekolekcjach najbardziej podobała mi się atmosfera i spotkani tu ludzie. Kazania i konferencje były ciekawe i proste w odbiorze. Jestem pewna, że przyjadę tu jeszcze wiele razy."


"Szukałem odpowiedzi na różne pytania i je znalazłem"


"Na tych rekolekcjach poznałam bardzo dużo nowych osób, którzy dzielili się swoimi ciekawymi przygodami, różnymi sprawami, które wzięłam do siebie i może przydadzą mi się w przyszłości..."


"Na tych rekolekcjach podobał mi się teatr. Także podobało mi się jak ksiądz rozmawiał np. na konferencjach; poznałem tu dużo nowych i fajnych ludzi, podobała mi się też moja grupa, w której znajdowali się bardzo mili i fajni ludzie. Gdy była adoracja pomyślałem o wielu sprawach- to był najlepszy moment"


"Najbardziej na tych rekolekcjach podobali mi się uczestnicy. Mam nadzieję, że zapamiętam ich na długo"


"Ksiądz, który głosił Słowo Boże mówił ciekawie i zainteresował mnie opowiadaniem o Tobiaszu. To były najlepsze rekolekcje na których byłem :) Pod względem duchowym i nastrojowym. A no i jeszcze siostra, która przyjechała z Japonii zaciekawiła mnie swoimi odpowiedziami. Było super! Dziękuję :)"


"Z tych rekolekcji wyjeżdżam z większą wiedzą o Tobiaszu, której nie miałam :), z pragnieniem zmiany mojego życia szczególnie w tym oczekiwaniu na przyjście Jezusa Chrystusa z mniejszą ślepotą, z jakimś pogłębionym pragnieniem otwierania się na innych ludzi, dzielenia się sobą, tym jaka jestem"


LICEALIŚCI PISZĄ:


"Dostałam tu pomoc, odzyskałam równowagę i znalazłam receptę na szczęście. Padły słowa i przemyślenia, które były odpowiedzią na wiele moich pytań i trosk (...) Zdrowa atmosfera, ciepłe towarzystwo, śmiech i dobra zabawa z nauką najpiękniejszych wartości"


"Na tych rekolekcjach najważniejsza była dla mnie spowiedź. Byłam bardzo przestraszona, bo spowiadałam się tutaj pierwszy raz. Było ekstra. Szybko nawiązałam kontakt z nowymi ludźmi, większość była nowa i to też wpłynęło na przeżywanie tych rekolekcji. Nie mogę się doczekać się następnych :)"


"Był to czas dla mnie bardzo ważny. Dzięki Jezusowi i nocnej medytacji w Kaplicy doszedłem do wniosku że nie warto jest się załamywać..."


"Podczas tych rekolekcji otrzymałam odpowiedź na wiele pytań, które od dłuższego czasu nie dawały mi spokoju. Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób ukazano nam tutaj Boga. Mogliśmy poznać Jego oblicze"


"Wyjeżdżam stąd z przekonaniem, totalnym przekonaniem, że Bóg zawsze słucha, że zawsze słyszy to co mówimy, to o co prosimy i często nie od razu odpowiada na nasze pytania dlatego, żeby dać nam czas, abyśmy sami wpadli na to, że żeby otrzymać odpowiedź- trzeba słuchać"


"Przyjechałem tu właściwie odpocząć... A już pierwszego dnia ryczałem jak dziecko. W tym miejscu naprawdę czuć Ducha Świętego..."


"W czasie tych rekolekcji na nowo uwierzyłam  w Boga, w Jego miłość, dobroć. Zaufałam Mu, a kluczem do tego była moja spowiedź, pierwsza taka prawdziwa. Dzięki tym rekolekcjom zaczęłam nowe życie, z nadzieją, że będzie ono lepsze i w końcu prawdziwe"


"Dziękuję Bogu za te kilka chwil"


NA KOLEJNE REKOLEKCJE ZAPRASZAMY JUŻ W MARCU!


Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 24296   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135101