W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Ja Pan, chcę być Twoim lekarzem
Taki był temat rekolekcji wielkopostnych dla licealistów i gimnazjalistów.
Zobacz co piszą uczestnicy!
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Słówko od uczestników rekolekcji adwentowych LICEALISTÓW I GIMNAZJALISTÓW

Archiwum

Data publikacji: 2012-12-11

Opublikował: Marta Naumczyk

 


   

 

 

      Rekolekcje adwentowe poprowadził ks. Henryk Ślusarczyk, Werbista. Temat brzmiał "Wiara- światło moich oczu!" Zgłębialiśmy księgę Tobiasza, by odkryć w niej własne historie. Był to czas modlitwy, czuwania, spotkań z Bogiem i ludźmi. Siostra Małgosia dzieliła się pracą misyjną w Japonii, Kamil- licealista ujął świadectwo swojej wiary w wersji raperskiej.

Oddajmy jednak głos samym uczestnikom:

GIMNAZJALIŚCI PISZĄ:


"Słowo Boże odkrywam ciągle na nowo i wnosi ono w moje życie nowe treści"  


"Najbardziej podoba mi się tutaj spowiedź, w której naprawdę czuję obecność Jezusa..."


"Bardzo się cieszę, że było czuwanie, bo mogłam wyciszyć się i porozmawiać z Bogiem"


"Bardzo potrzebowałam takiej spowiedzi jak tu"


"Na tych rekolekcjach najbardziej podobała mi się atmosfera i spotkani tu ludzie. Kazania i konferencje były ciekawe i proste w odbiorze. Jestem pewna, że przyjadę tu jeszcze wiele razy."


"Szukałem odpowiedzi na różne pytania i je znalazłem"


"Na tych rekolekcjach poznałam bardzo dużo nowych osób, którzy dzielili się swoimi ciekawymi przygodami, różnymi sprawami, które wzięłam do siebie i może przydadzą mi się w przyszłości..."


"Na tych rekolekcjach podobał mi się teatr. Także podobało mi się jak ksiądz rozmawiał np. na konferencjach; poznałem tu dużo nowych i fajnych ludzi, podobała mi się też moja grupa, w której znajdowali się bardzo mili i fajni ludzie. Gdy była adoracja pomyślałem o wielu sprawach- to był najlepszy moment"


"Najbardziej na tych rekolekcjach podobali mi się uczestnicy. Mam nadzieję, że zapamiętam ich na długo"


"Ksiądz, który głosił Słowo Boże mówił ciekawie i zainteresował mnie opowiadaniem o Tobiaszu. To były najlepsze rekolekcje na których byłem :) Pod względem duchowym i nastrojowym. A no i jeszcze siostra, która przyjechała z Japonii zaciekawiła mnie swoimi odpowiedziami. Było super! Dziękuję :)"


"Z tych rekolekcji wyjeżdżam z większą wiedzą o Tobiaszu, której nie miałam :), z pragnieniem zmiany mojego życia szczególnie w tym oczekiwaniu na przyjście Jezusa Chrystusa z mniejszą ślepotą, z jakimś pogłębionym pragnieniem otwierania się na innych ludzi, dzielenia się sobą, tym jaka jestem"


LICEALIŚCI PISZĄ:


"Dostałam tu pomoc, odzyskałam równowagę i znalazłam receptę na szczęście. Padły słowa i przemyślenia, które były odpowiedzią na wiele moich pytań i trosk (...) Zdrowa atmosfera, ciepłe towarzystwo, śmiech i dobra zabawa z nauką najpiękniejszych wartości"


"Na tych rekolekcjach najważniejsza była dla mnie spowiedź. Byłam bardzo przestraszona, bo spowiadałam się tutaj pierwszy raz. Było ekstra. Szybko nawiązałam kontakt z nowymi ludźmi, większość była nowa i to też wpłynęło na przeżywanie tych rekolekcji. Nie mogę się doczekać się następnych :)"


"Był to czas dla mnie bardzo ważny. Dzięki Jezusowi i nocnej medytacji w Kaplicy doszedłem do wniosku że nie warto jest się załamywać..."


"Podczas tych rekolekcji otrzymałam odpowiedź na wiele pytań, które od dłuższego czasu nie dawały mi spokoju. Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób ukazano nam tutaj Boga. Mogliśmy poznać Jego oblicze"


"Wyjeżdżam stąd z przekonaniem, totalnym przekonaniem, że Bóg zawsze słucha, że zawsze słyszy to co mówimy, to o co prosimy i często nie od razu odpowiada na nasze pytania dlatego, żeby dać nam czas, abyśmy sami wpadli na to, że żeby otrzymać odpowiedź- trzeba słuchać"


"Przyjechałem tu właściwie odpocząć... A już pierwszego dnia ryczałem jak dziecko. W tym miejscu naprawdę czuć Ducha Świętego..."


"W czasie tych rekolekcji na nowo uwierzyłam  w Boga, w Jego miłość, dobroć. Zaufałam Mu, a kluczem do tego była moja spowiedź, pierwsza taka prawdziwa. Dzięki tym rekolekcjom zaczęłam nowe życie, z nadzieją, że będzie ono lepsze i w końcu prawdziwe"


"Dziękuję Bogu za te kilka chwil"


NA KOLEJNE REKOLEKCJE ZAPRASZAMY JUŻ W MARCU!


Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 28174   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000137239