W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Co Ona w sobie ma ?
Info po rekolekcjach dla licealistów 1-3 grudnia 2017.
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ! Gimnazjaliści już zaczęli...

Archiwum

Data publikacji: 2013-10-02

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

 

 

            

27- 29 września 2013 r.odbyły się  w Łabuniach rekolekcje dla Gimnazjalistów o temacie:

"Zło dobrem zwyciężaj!", które prowadził ks. Mateusz Januszewski.

       Rekolekcje rozpoczęły się wyjątkowo, bo gościliśmy ks. bp. Mariana Rojka, który skierował do młodzieży słowo, pytając kim dla nich jest Jezus, czy jest dla nich autorytetem? Ksiądz Biskup pobłogosławił nas, a nawet został z nami na kolację:)

     Spotkaliśmy się także z Pawłem, który podzielił się z nami swoim trudnym życiem i tym jak Bóg i drugi człowiek może je zmienić :) Były również opowieści z dalekich stron świata  - s. Alina Zelek "przeniosła" nas na dawną wyspę Cejlon, dziś Sri Lankę, którą dobrze kojarzymy z herbatą:)

     Nie zabrakło wspólnej zabawy, a oglądany film skłonił nas do refleksji nad czynieniem dobra.


Młodzież sama dzieli się swoimi przeżyciami:

  •        W rekolekcjach ważne jest to, aby coś zostało w moim sercu i po tych rekolekcjach właśnie tak jest: spotkanie i świadectwo Pawła, adoracje i Msze w kaplicy i przede wszystkim hasło, które zostało w moim sercu: "Zło dobrem zwyciężaj!”  (1 raz na rekol.)
  • ·       Bardzo mi się podobało na tych rekolekcjach. Jestem już drugi raz i postanowiłem sobie, że będę tu jeździł do końca życia.
  • ·        Nauczyłam się, że to, co jest złe w moim życiu, powinnam zwalczać dobrem, zauważać te dobre rzeczy, które daje mi Bóg. (1 raz na rekol.)
  • ·        Na rekolekcjach jestem już 6 raz. Przyjeżdżam tutaj, bo lubię przeżywać Jego obecność w otoczeniu rówieśników, ponieważ wiem wtedy, że nie jestem w tym sama. Na tych rekolekcjach cudowne było to, że na nowo mogę zatracić się w Jego miłości. Dzięki rekolekcjach zaczęłam inaczej interpretować modlitwę. To już nie była wyklepana formułka, tylko rozmowa,słuchanie Jego głosu.
  • ·        Nauczyłam się, że zło trzeba przemieniać w dobro.(1 raz na rekol.)
  • ·        Jestem tutaj pierwszy raz. Bardzo mi się podobało, ta atmosfera. Słowa konferencji ks.Mateusza zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Ostatnio w życiu mam wiele problemów jak na swój młody wiek. Właśnie dzięki tym rekolekcjom mogłam się wyciszyć, zrozumieć, ze Bóg troszczy się o mnie, że mnie KOCHA. Modlitwa pomaga mi w rozwiązaniu, przemyśleniu wielu sytuacji. Tutaj mogłam to wszystko zrobić.
  • ·        Podobała mi się konferencja na temat złego, jak to nas diabeł kusi.  Bardzo pouczające było świadectwo Pawła. Na tych rekolekcjach bardzo podobała mi się modlitwa na brewiarzu. Poznałem wiele ciekawych osób. (1 raz na rekol.)
  • ·        Podobały mi się konferencje ks. Mateusza, były naprawdę ciekawe. Także zaciekawił mnie swoim życiem Paweł. Dzięki jego świadectwu wiem, że jeśli ktoś chce, to da radę. Przez te dni odczuwałam,tak jakbyśmy tworzyli taką pełną wspólnotę. Każdy z każdym rozmawiał.
  • ·        Na rekolekcjach byłam już czwarty raz i na pewno nie są to moje ostatnie rekolekcje. Bardzo lubię tu przyjeżdżać, ponieważ panuje tu atmosfera pięknej miłości do bliźniego.Najlepszym momentem dla mnie podczas rekolekcji jest adoracja, zawsze jest ona pięknie przygotowana, jest to naprawdę piękny czas. Są tu także piękne chwile,które są napełnione konferencjami,rozrywką m.in. tańcem jak i grą. Warto tu przyjechać, jeśli ma się problem na sercu, który nie jest tak łatwo pokonać.Jest tu czas na rozmowy z uczestnikami, także z siostrami, które promieniując przyciągają swoją radością.
  • ·        Nie potrafię powiedzieć, co mi się podobało, bo wszystko, co tutaj zobaczyłam, usłyszałam i doświadczyłam było wspaniałe. Jednak jednym z ważniejszych dla mnie momentów była spowiedź, którą bardzo głęboko przeżyłam. Nigdy nie uczestniczyłam w niej w taki sposób. Czułam się niesamowicie. Również w czasie trwania rekolekcji zobaczyłam u siebie pewną zmianę. Stałam się pewniejsza, bo wiedziałam, że Ktoś jest cały czas przy mnie. I nadal to czuję. Na pewno przyjadę tu następnym razem, KONIECZNIE! (1 raz na rekol.)

                                                               Zapraszamy na kolejne rekolekcje... w grudniu!
                                                                        siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 29995   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136969