W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Ku wolności wyswobodził ich Chrystus!
Czy czujesz się wolny?
Czy czujesz że żyjesz pełnią życia?
Skoro Jezus umarł za Ciebie i zmartwychwstał, czemu wciąż masz spuszczoną głowę?!
A może już ją podniosłeś?
WOLNOŚĆ- była tematem majowych gimnazjalnych rekolekcji
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

„Bądź światłem w ich ciemności”

Archiwum

Data publikacji: 2013-10-29

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

            „Bądź światłem w ich ciemności”, CZYLI… wieczór modlitwy za ofiary handlu ludźmi.

   18 października obchodziliśmy VII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.
   Handel ludźmi to zbrodnia, to zjawisko odrażające, w którym dochodzi do poważnego łamania praw człowieka, sprzedając go jak towar, wykorzystując do pracy niewolniczej, zmuszając do prostytucji i handlując organami. Współczesne niewolnictwo rozprzestrzenia się na wszystkich kontynentach i przybiera coraz bardziej perfidne formy.
   Przy współpracy z innymi, postanowiliśmy zamienić bezsilność, jaka często nam towarzyszy w obliczu handlu ludźmi w… SIŁĘ MODLITWY!
   Na różną skalę, zależnie od możliwości, zorganizowaliśmy 18 października w kilku miastach w Polsce i nie tylko (m.in. w Lublinie, w Zamościu, w Warszawie w Budapeszcie i w St. Petersburgu), wieczór modlitwy za wszystkie osoby wykorzystywane, sprowadzane do roli przedmiotu, całkowicie zniewolone i odarte z godności.
   Na nasz apel „Bądź z nami 18 października” odpowiedziało wiele osób. Chwała PANU! Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w to wspólne wołanie w intencjach ofiar handlu ludźmi – tym, którzy planowali spędzić ten wieczór na modlitwie i tym, którzy skorzystali z zachęty spotkanych na mieście wolontariuszy. To właśnie wolontariusze jako pierwsi podjęli nasze, czyli sióstr FMM zaproszenie, by zaangażować się w naszą modlitewną kampanię. Robili to rzeczywiście z zapałem i przekonaniem o słuszności sprawy. Młodzi, piękni ludzie, pełni energii, zapału, którzy swoim zaangażowaniem zachęcali innych, by się przyłączyć. 
  Super! Fajnie, że jesteście.     
   A oto kilka wspomnień, by odświeżyć też pamięć o potrzebie modlitwy za tych, którzy są współczesnymi niewolnikami i nie zapomnieć, że oni być może żyją wokół nas.
   Jak to było w Zamościu? Fragment relacji:
   W diecezji zamojsko – lubaczowskiej przygotowania do tego dnia rozpoczęły się wiele wcześniej. Młodzież (ponad tysiąc osób) zebrana w sierpniu na diecezjalnym spotkaniu młodych EXODUS po raz pierwszy usłyszała zaproszenie pod hasłem „Bądź światłem w ich ciemności”. Temat handlu ludźmi i prewencji pojawiał się także na trzech turach rekolekcji dla młodzieży prowadzonych przez siostry FMM, natomiast w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie aż 56 klas w trzech liceach zostało objętych katechezą na temat. Zwołani na Facebooku wolontariusze ruszyli tłumnie na ulice miast z zaproszeniem i bilecikami. Sam wieczór czuwania miał miejsce w Zamościu, w kościele OO. Franciszkanów. Na modlitwie zgromadziło się wiele osób różnego wieku – młodzi, starsi, rodziny. Naszą radością była też obecność księży Biskupów oraz wielu duszpasterzy tamtejszego Kościoła. Celebrowana przez ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego Eucharystia była punktem kulminacyjnym. Wielu z pośród licznie zgromadzonych na Mszy ludzi pozostało na dalszej części wieczoru, czyli prezentacji na temat współczesnego niewolnictwa połączonej z świadectwem siostry, która pracowała bezpośrednio z kobietami zmuszanymi do prostytucji. Wieczór zakończyła wspólna Adoracja. Zapalane i przynoszone (nie rzadko ze wzruszeniem) przed Najświętszy Sakrament świeczki, rozświetlały ciemność kościoła. Czuwaliśmy przy modlitewnym śpiewie i łączyliśmy się we wspólnym wołaniu do Boga, który zna drogi do serc wszystkich żyjących w udręczeniu i ciemnościach. Utkwiły mi w pamięci słowa jednej z osób: „Bardzo mnie poruszył ten wieczór! Pomimo odległości, pomimo tego, że nie znam tych osób, ich twarzy i imion, a jednak przeżyłam jakąś szczególną łączność z nimi. Poczułam w sobie ich ból i samotność w tej walce o życie. Nie słyszałam o tym wcześniej, ale… po tym wieczorze zostaną już w mojej modlitwie”. Ktoś inny powiedział: „To taki ważny czas, by być razem. Bóg widzi ich łzy, tak jak wierzę, że dzisiaj przyjął moje”.
   Podobne relacje z innych miast możesz przeczytać na www.fmm.opoka.org.pl. Zachęcam :)
   Wierzę, że w przestrzeni ducha i łaski, ta siła modlitwy wniosła w życie wielu osób światło i wiarę, że życie jest do odzyskania! Bóg ma moc odbudować je z największej nawet ruiny!
   My sami też wiele zyskaliśmy – to przeżycie rozszerzyło także nasze spojrzenia i serca.
   Daj nam Panie wyobraźnię miłosierdzia, niech poprowadzi nas dalej…

                                          Do następnego razu… :)
                                                                                  s. Joanna Lipowska fmm

 

WsteczOdsłon: 25997   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136807