W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

pustelnia franciszkańska- dzielenia
W dniach  15- 17 XII   i  17 – 19 XII w Łabuniach koło Zamościa 5 dziewczyn  z różnych stron Polski zdecydowało się przyjechać na pustelnię franciszkańską , aby w ciszy, milczeniu i samotności rozważać Słowo Boże.
Co tam się działo na tej pustelni ? ….posłuchajcie tych, które odważyły się wejść w ten dziwny dla świata CZAS, czas przemawiania Pana Boga…
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

„Bądź światłem w ich ciemności”

Archiwum

Data publikacji: 2013-10-29

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

            „Bądź światłem w ich ciemności”, CZYLI… wieczór modlitwy za ofiary handlu ludźmi.

   18 października obchodziliśmy VII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.
   Handel ludźmi to zbrodnia, to zjawisko odrażające, w którym dochodzi do poważnego łamania praw człowieka, sprzedając go jak towar, wykorzystując do pracy niewolniczej, zmuszając do prostytucji i handlując organami. Współczesne niewolnictwo rozprzestrzenia się na wszystkich kontynentach i przybiera coraz bardziej perfidne formy.
   Przy współpracy z innymi, postanowiliśmy zamienić bezsilność, jaka często nam towarzyszy w obliczu handlu ludźmi w… SIŁĘ MODLITWY!
   Na różną skalę, zależnie od możliwości, zorganizowaliśmy 18 października w kilku miastach w Polsce i nie tylko (m.in. w Lublinie, w Zamościu, w Warszawie w Budapeszcie i w St. Petersburgu), wieczór modlitwy za wszystkie osoby wykorzystywane, sprowadzane do roli przedmiotu, całkowicie zniewolone i odarte z godności.
   Na nasz apel „Bądź z nami 18 października” odpowiedziało wiele osób. Chwała PANU! Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w to wspólne wołanie w intencjach ofiar handlu ludźmi – tym, którzy planowali spędzić ten wieczór na modlitwie i tym, którzy skorzystali z zachęty spotkanych na mieście wolontariuszy. To właśnie wolontariusze jako pierwsi podjęli nasze, czyli sióstr FMM zaproszenie, by zaangażować się w naszą modlitewną kampanię. Robili to rzeczywiście z zapałem i przekonaniem o słuszności sprawy. Młodzi, piękni ludzie, pełni energii, zapału, którzy swoim zaangażowaniem zachęcali innych, by się przyłączyć. 
  Super! Fajnie, że jesteście.     
   A oto kilka wspomnień, by odświeżyć też pamięć o potrzebie modlitwy za tych, którzy są współczesnymi niewolnikami i nie zapomnieć, że oni być może żyją wokół nas.
   Jak to było w Zamościu? Fragment relacji:
   W diecezji zamojsko – lubaczowskiej przygotowania do tego dnia rozpoczęły się wiele wcześniej. Młodzież (ponad tysiąc osób) zebrana w sierpniu na diecezjalnym spotkaniu młodych EXODUS po raz pierwszy usłyszała zaproszenie pod hasłem „Bądź światłem w ich ciemności”. Temat handlu ludźmi i prewencji pojawiał się także na trzech turach rekolekcji dla młodzieży prowadzonych przez siostry FMM, natomiast w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie aż 56 klas w trzech liceach zostało objętych katechezą na temat. Zwołani na Facebooku wolontariusze ruszyli tłumnie na ulice miast z zaproszeniem i bilecikami. Sam wieczór czuwania miał miejsce w Zamościu, w kościele OO. Franciszkanów. Na modlitwie zgromadziło się wiele osób różnego wieku – młodzi, starsi, rodziny. Naszą radością była też obecność księży Biskupów oraz wielu duszpasterzy tamtejszego Kościoła. Celebrowana przez ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego Eucharystia była punktem kulminacyjnym. Wielu z pośród licznie zgromadzonych na Mszy ludzi pozostało na dalszej części wieczoru, czyli prezentacji na temat współczesnego niewolnictwa połączonej z świadectwem siostry, która pracowała bezpośrednio z kobietami zmuszanymi do prostytucji. Wieczór zakończyła wspólna Adoracja. Zapalane i przynoszone (nie rzadko ze wzruszeniem) przed Najświętszy Sakrament świeczki, rozświetlały ciemność kościoła. Czuwaliśmy przy modlitewnym śpiewie i łączyliśmy się we wspólnym wołaniu do Boga, który zna drogi do serc wszystkich żyjących w udręczeniu i ciemnościach. Utkwiły mi w pamięci słowa jednej z osób: „Bardzo mnie poruszył ten wieczór! Pomimo odległości, pomimo tego, że nie znam tych osób, ich twarzy i imion, a jednak przeżyłam jakąś szczególną łączność z nimi. Poczułam w sobie ich ból i samotność w tej walce o życie. Nie słyszałam o tym wcześniej, ale… po tym wieczorze zostaną już w mojej modlitwie”. Ktoś inny powiedział: „To taki ważny czas, by być razem. Bóg widzi ich łzy, tak jak wierzę, że dzisiaj przyjął moje”.
   Podobne relacje z innych miast możesz przeczytać na www.fmm.opoka.org.pl. Zachęcam :)
   Wierzę, że w przestrzeni ducha i łaski, ta siła modlitwy wniosła w życie wielu osób światło i wiarę, że życie jest do odzyskania! Bóg ma moc odbudować je z największej nawet ruiny!
   My sami też wiele zyskaliśmy – to przeżycie rozszerzyło także nasze spojrzenia i serca.
   Daj nam Panie wyobraźnię miłosierdzia, niech poprowadzi nas dalej…

                                          Do następnego razu… :)
                                                                                  s. Joanna Lipowska fmm

 

WsteczOdsłon: 26244   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136968