W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Dzieje fundacji w Łabuniach Parku

W wigilię uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła przybyły do Łabuń pierwsze trzy siostry: Matka Maria od św. Jana (Maria Drzewiecka),  Matka Clera od Jezusa (Katarzyna Crawley- Irlandka) oraz Matka Maria Immaculata (Teresa Wawrowska).


 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Tęsknisz za Bogiem???

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2013-12-17

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

       

   13-15 grudnia 2013 roku ponad 60 osób wzięło udział w weekendowych rekolekcjach, organizowanych w Łabuniach koło Zamościa. Tym razem byli to Licealiści, bo dla nich był ten adwentowy weekend, aby przygotować się na przyjście Pana w małym, kruchym Dzieciątku, aby spotkać się ze swoją tęsknotą... i by odkryć tęsknotę za Bogiem.
   Rekolekcje prowadził ks. Witold Bednarz, kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, pracujący obecnie w Tomaszowie Lubelskim. Mimo, młodego wieku i braku doświadczenia (jak twierdził) młodzież w dzieleniu po rekolekcjach pisała, że był rekolekcjonistą "strzelonym w dziesiątkę".
   Ksiądz Witold ujął młodzież swoją prostotą, szczerością, wieloma przykładami, tak żywymi, bo z własnego życia. To co przekazywał było według niego "subiektywnym mówieniem   o Panu Bogu", bo dzieleniem się Bogiem jakiego on poznał i doświadczył, Bogiem, który jest blisko, który ratuje, pomaga, przebacza, Bogiem, który nadaje życiu człowieka sens i szczęście...
 Poprzez przykłady ze swojego życia i życia innych ukazał nam Boga żywego, działającego, poszukującego człowieka. Wskazał jak ważne jest byśmy mieli doświadczenie Boga żywego, byśmy zobaczyli Jego działanie w naszym życiu. Ksiądz Witold poruszył w nas tęsknotę za Bogiem, za Jego bliskością. Przypomniał też, że czasem trzeba do Boga krzyczeć, wykrzyczeć to co nas boli. Trzeba nam zejść do tego, co gdzieś głęboko w sercu jest naszą raną i mówić o tym Panu.

  W niedzielę, w ramach spotkania z Misjonarką, spotkaliśmy się z s. Ewą Bijoś fmm, która podzieliła się z nami doświadczeniem wieloletniej misji w Mauretanii i Senegalu, gdzie siostry żyją i pracują wśród Arabów. Przeróżne zdjęcia i ciekawe opowiadanie siostry Ewy przybliżyło nam kolejny afrykański kraj.

Młodzież głęboko przeżyła ten czas, świadczą o tym świadectwa, które napisali. Jest ich wiele...
dziś przytaczam choć kilka aby oddać głos naszej młodzieży:

  • Jestem 7 raz narekolekcjach. Każde rekolekcje są inne, ale każde wspaniałe. Za każdym razemczuję się odmieniony i lepszy. Tym razem nauczyłem się proszenia Boga„konkretnie”.
  • Jestem tutaj pierwszyraz. Te rekolekcje pokazały mi, że jest jeszcze w Polsce młodzież, dla którejnajważniejszy jest Bóg. Bóg kocha Ciebie Dzisiaj. Na tą miłość nie trzebaniczym zasłużyć.
  • Jestem drugi raz. Bardzomi się tu podoba. Moje życie zmienia się. Tutaj czuję szczególną obecność Boga :)! Dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy. Niewyobrażam sobie życia bez tych rekolekcji.
  • Świadectwa księdza Witkadużo mi dały. Do Boga trzeba krzyczeć, powiedzieć to, co w nas "siedzi".
  • Na rekolekcjach jestem poraz trzeci, mimo to za każdym razem doświadczam innych rzeczy, choć jednasprawa się nie zmienia – doświadczam obecności Boga. Wspólne Eucharystie,konferencje, filmy – to wszystko łączy się w jedną, wspaniałą całość. Życie,które wydaje się szare i okropne, po rekolekcjach znowu nabiera głębszego sensu.Jestem ponownie szczęśliwa, radosna, uśmiechnięta. To wszystko zawdzięczam Bogu,który jest w tym czasie z nami i w nas.
  • Podczas tych rekolekcjinajmocniej przeżyłam sakrament pokuty, w którym mogłam na nowo doświadczyćBożej miłości i pocieszenia, w trudnych dla mnie chwilach. Bardzo podobały mi siękonferencje, ponieważ ksiądz mówił w prosty sposób, ale mówił o rzeczach, którychsam doświadczył (to jest bardzo potrzebne w obecnych czasach, bo ludzie mogąsię przekonać, że Bóg naprawdę bardzo konkretnie działa). Jestem bardzo wdzięcznaza wspaniałe nabożeństwa i radośnie spędzony czas z bliźnimi. Panie Jezu,dziękuję Ci za ten czas rekolekcji i za wspaniałych (autentycznych) ludzi,których tu spotkałam :)

 


Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy Cię na najbliższe rekolekcje 28 marca 2014 roku.
Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 17436   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136037