W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

SPOTKANIA
Zobacz jak wyglądały letnie warsztaty teatralne dla młodzieży
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Tęsknisz za Bogiem???

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2013-12-17

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

       

   13-15 grudnia 2013 roku ponad 60 osób wzięło udział w weekendowych rekolekcjach, organizowanych w Łabuniach koło Zamościa. Tym razem byli to Licealiści, bo dla nich był ten adwentowy weekend, aby przygotować się na przyjście Pana w małym, kruchym Dzieciątku, aby spotkać się ze swoją tęsknotą... i by odkryć tęsknotę za Bogiem.
   Rekolekcje prowadził ks. Witold Bednarz, kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, pracujący obecnie w Tomaszowie Lubelskim. Mimo, młodego wieku i braku doświadczenia (jak twierdził) młodzież w dzieleniu po rekolekcjach pisała, że był rekolekcjonistą "strzelonym w dziesiątkę".
   Ksiądz Witold ujął młodzież swoją prostotą, szczerością, wieloma przykładami, tak żywymi, bo z własnego życia. To co przekazywał było według niego "subiektywnym mówieniem   o Panu Bogu", bo dzieleniem się Bogiem jakiego on poznał i doświadczył, Bogiem, który jest blisko, który ratuje, pomaga, przebacza, Bogiem, który nadaje życiu człowieka sens i szczęście...
 Poprzez przykłady ze swojego życia i życia innych ukazał nam Boga żywego, działającego, poszukującego człowieka. Wskazał jak ważne jest byśmy mieli doświadczenie Boga żywego, byśmy zobaczyli Jego działanie w naszym życiu. Ksiądz Witold poruszył w nas tęsknotę za Bogiem, za Jego bliskością. Przypomniał też, że czasem trzeba do Boga krzyczeć, wykrzyczeć to co nas boli. Trzeba nam zejść do tego, co gdzieś głęboko w sercu jest naszą raną i mówić o tym Panu.

  W niedzielę, w ramach spotkania z Misjonarką, spotkaliśmy się z s. Ewą Bijoś fmm, która podzieliła się z nami doświadczeniem wieloletniej misji w Mauretanii i Senegalu, gdzie siostry żyją i pracują wśród Arabów. Przeróżne zdjęcia i ciekawe opowiadanie siostry Ewy przybliżyło nam kolejny afrykański kraj.

Młodzież głęboko przeżyła ten czas, świadczą o tym świadectwa, które napisali. Jest ich wiele...
dziś przytaczam choć kilka aby oddać głos naszej młodzieży:

  • Jestem 7 raz narekolekcjach. Każde rekolekcje są inne, ale każde wspaniałe. Za każdym razemczuję się odmieniony i lepszy. Tym razem nauczyłem się proszenia Boga„konkretnie”.
  • Jestem tutaj pierwszyraz. Te rekolekcje pokazały mi, że jest jeszcze w Polsce młodzież, dla którejnajważniejszy jest Bóg. Bóg kocha Ciebie Dzisiaj. Na tą miłość nie trzebaniczym zasłużyć.
  • Jestem drugi raz. Bardzomi się tu podoba. Moje życie zmienia się. Tutaj czuję szczególną obecność Boga :)! Dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy. Niewyobrażam sobie życia bez tych rekolekcji.
  • Świadectwa księdza Witkadużo mi dały. Do Boga trzeba krzyczeć, powiedzieć to, co w nas "siedzi".
  • Na rekolekcjach jestem poraz trzeci, mimo to za każdym razem doświadczam innych rzeczy, choć jednasprawa się nie zmienia – doświadczam obecności Boga. Wspólne Eucharystie,konferencje, filmy – to wszystko łączy się w jedną, wspaniałą całość. Życie,które wydaje się szare i okropne, po rekolekcjach znowu nabiera głębszego sensu.Jestem ponownie szczęśliwa, radosna, uśmiechnięta. To wszystko zawdzięczam Bogu,który jest w tym czasie z nami i w nas.
  • Podczas tych rekolekcjinajmocniej przeżyłam sakrament pokuty, w którym mogłam na nowo doświadczyćBożej miłości i pocieszenia, w trudnych dla mnie chwilach. Bardzo podobały mi siękonferencje, ponieważ ksiądz mówił w prosty sposób, ale mówił o rzeczach, którychsam doświadczył (to jest bardzo potrzebne w obecnych czasach, bo ludzie mogąsię przekonać, że Bóg naprawdę bardzo konkretnie działa). Jestem bardzo wdzięcznaza wspaniałe nabożeństwa i radośnie spędzony czas z bliźnimi. Panie Jezu,dziękuję Ci za ten czas rekolekcji i za wspaniałych (autentycznych) ludzi,których tu spotkałam :)

 


Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy Cię na najbliższe rekolekcje 28 marca 2014 roku.
Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 17753   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136805