W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Dom Rekolekcyjny
Wygląd Domu Rekolekcyjnego
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

SYLWESTER 2013/14

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2014-01-07

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

 

   W Łabuniach, już po raz drugi odbył się Sylwester dla młodzieży z naszych weekendowych rekolekcji.  Grupka zebrała się może i mała, bo część osób nie dojechała... ale ci, którzy dotarli  mają co wspominać... bo była to piękna noc, dla większości noc bez zmrużenia oka! :)
Rozpoczęliśmy wspólnym przygotowaniem stołu (krojenie ciasta i robienie kanapek) i dekoracją sali balowej. Czekało na nas sporo balonów... więc trochę poćwiczyliśmy dmuchanie i sprawdziliśmy stan naszych płuc. Ostatecznie udało się nadmuchać wszystkie, ale nie było łatwo. Zobaczymy jak pójdzie za rok...
 Gdy już sala była gotowa rozpoczęliśmy zabawę. Pierwszy był  oczywiście polonez, a już za nim przeróżne przeboje i tak "w tanach" i wspólnej zabawie spędzaliśmy czas.
Ale też chcieliśmy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za mijający rok i za to co nas w nim spotkało. Podczas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mogliśmy wyrazić swoją wdzięczność za łaski, dary, czasem i te z początku trudne. Na zakończenie ks. Mateusz Januszewski pobłogosławił każdego indywidualnie Najświętszym Sakramentem. A zaraz potem była Eucharystia. W pięknej oprawie, bo były skrzypce, gitara i organy. Dołączyły też do nas siostry z tutejszej wspólnoty.
 Dzieląc się naszą franciszkańską tradycją losowania "obowiązków przy żłóbku", wylosowaliśmy ze żłóbka pod ołtarzem swoje obowiązki, bycia np. gwiazdą, królem, osiołkiem itd. Uważnie słuchaliśmy, kto nad czym ma w tym roku pracować i co w sobie rozwijać.
Nowy Rok wyszliśmy witać na dworze, podziwiając fajerwerki z najbliższych okolic i Zamościa. My nieco skromniej... odpaliliśmy nasze zimne ognie :) (co też było nie lada wyczynem, bo wiał wiatr). Pełni radości śpiewaliśmy, składaliśmy sobie życzenia, a błogosławieństwem św. Franciszka pomodliliśmy się za siebie nawzajem. A potem... oczywiście był ciąg dalszy wspólnej zabawy: tańce, gry... itd. Wylosowaliśmy też patronów na ten Nowy Rok - przeróżnych świętych, którzy będą nas w tym roku wspierać :)
 Bardzo sympatycznym punktem było tzw. gorące krzesło. Był to czas bliższego poznania się - powiedzenia trochę o sobie, siedząc na specjalnym krześle przy mikrofonie, a każdy z nas mógł zadać dodatkowe pytania. Nie obejrzeliśmy się, a zrobiła się piąta rano! Tu niektórym oczko się zmrużyło... a najbardziej wytrwali jeszcze potańczyli i prowadzili poranne rozmowy... aż do godziny ósmej rano, bo wtedy wybraliśmy się wszyscy na pierwszą noworoczną Eucharystię w kaplicy Sióstr.
 Zabawę Sylwestrową zakończyliśmy wspólnym śniadaniem.
 
To był piękny czas... To co przeżyliśmy razem zabieramy ze sobą w ten Nowy Rok.


 

WsteczOdsłon: 20419   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000133521