W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

WIECZERNIK
W domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Parkowej w Łabuniach, w czwartą niedzielę miesiąca gromadzą się dorośli na spotkaniu modlitewno-formacyjnym na tzw. WIECZERNIKU
 

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

SYLWESTER 2013/14

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2014-01-07

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

 

   W Łabuniach, już po raz drugi odbył się Sylwester dla młodzieży z naszych weekendowych rekolekcji.  Grupka zebrała się może i mała, bo część osób nie dojechała... ale ci, którzy dotarli  mają co wspominać... bo była to piękna noc, dla większości noc bez zmrużenia oka! :)
Rozpoczęliśmy wspólnym przygotowaniem stołu (krojenie ciasta i robienie kanapek) i dekoracją sali balowej. Czekało na nas sporo balonów... więc trochę poćwiczyliśmy dmuchanie i sprawdziliśmy stan naszych płuc. Ostatecznie udało się nadmuchać wszystkie, ale nie było łatwo. Zobaczymy jak pójdzie za rok...
 Gdy już sala była gotowa rozpoczęliśmy zabawę. Pierwszy był  oczywiście polonez, a już za nim przeróżne przeboje i tak "w tanach" i wspólnej zabawie spędzaliśmy czas.
Ale też chcieliśmy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za mijający rok i za to co nas w nim spotkało. Podczas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mogliśmy wyrazić swoją wdzięczność za łaski, dary, czasem i te z początku trudne. Na zakończenie ks. Mateusz Januszewski pobłogosławił każdego indywidualnie Najświętszym Sakramentem. A zaraz potem była Eucharystia. W pięknej oprawie, bo były skrzypce, gitara i organy. Dołączyły też do nas siostry z tutejszej wspólnoty.
 Dzieląc się naszą franciszkańską tradycją losowania "obowiązków przy żłóbku", wylosowaliśmy ze żłóbka pod ołtarzem swoje obowiązki, bycia np. gwiazdą, królem, osiołkiem itd. Uważnie słuchaliśmy, kto nad czym ma w tym roku pracować i co w sobie rozwijać.
Nowy Rok wyszliśmy witać na dworze, podziwiając fajerwerki z najbliższych okolic i Zamościa. My nieco skromniej... odpaliliśmy nasze zimne ognie :) (co też było nie lada wyczynem, bo wiał wiatr). Pełni radości śpiewaliśmy, składaliśmy sobie życzenia, a błogosławieństwem św. Franciszka pomodliliśmy się za siebie nawzajem. A potem... oczywiście był ciąg dalszy wspólnej zabawy: tańce, gry... itd. Wylosowaliśmy też patronów na ten Nowy Rok - przeróżnych świętych, którzy będą nas w tym roku wspierać :)
 Bardzo sympatycznym punktem było tzw. gorące krzesło. Był to czas bliższego poznania się - powiedzenia trochę o sobie, siedząc na specjalnym krześle przy mikrofonie, a każdy z nas mógł zadać dodatkowe pytania. Nie obejrzeliśmy się, a zrobiła się piąta rano! Tu niektórym oczko się zmrużyło... a najbardziej wytrwali jeszcze potańczyli i prowadzili poranne rozmowy... aż do godziny ósmej rano, bo wtedy wybraliśmy się wszyscy na pierwszą noworoczną Eucharystię w kaplicy Sióstr.
 Zabawę Sylwestrową zakończyliśmy wspólnym śniadaniem.
 
To był piękny czas... To co przeżyliśmy razem zabieramy ze sobą w ten Nowy Rok.


 

WsteczOdsłon: 21220   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135845