W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” - z rekolekcji dla młodzieży studiującej i pracującej

Archiwum

Data publikacji: 2014-10-31

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

      

W ostatni weekend października odbyły się w Lublinie rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej. Prowadził je br. Paweł Teperski, kapucyn, obecnie pracujący w Rosji.

 Brat Paweł głosił nam Słowo Boże opierając się na Liście Świętego Pawła Apostoła do Galatów.

 Czytając i słuchając kolejnych fragmentów Listu do Galatów poznawaliśmy, że jesteśmy wszyscy grzesznikami, ale Bóg nas bardzo kocha i to za darmo!!!

  Czas rekolekcji wypełniony był przede wszystkim słuchaniem i rozważaniem Słowa Bożego, adorowaniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie, ale także radosnym przebywaniem we wspólnocie, dzieleniem w małych grupach, tańcami.To był piękny i bardzo cenny dla nas czas. Dziękujemy Panu Bogu, że podarował nam te rekolekcje.

      Kilka świadectw samych uczestników:

„Rekolekcje były dla mnie czasem trudnym,ale ważnym. Cieszę się bardzo z sakramentu pokuty. Pan Jezus przychodził w tym czasie w moje życie i przestawił je do góry nogami. Zobaczyłam, że nie muszę zasługiwać na Bożą Miłość, że Bóg kocha za darmo…”

„Te rekolekcje to niesamowity czas.Konferencje, humor, przykłady z życia i wyjaśnienia. Extra!!! Poruszane tematy były proste, z życia i do zastanowienia.”

„To był piękny czas działania Pana Boga. Szczególnie ważne były dla mnie treści konferencji i czas ze Słowem Bożym.Skłoniło mnie to do wielu postanowień i decyzji. Chcę, aby całe moje życie należało do Boga. Dziękuję Mu za to, że dał nam wolność i w tej wolności mogę z miłości wybierać Boga.”

„Te rekolekcje były odpowiedzią Boga na moją modlitwę, aby uzdrowił mnie z mojej duchowej ślepoty. Czas ten był wyrwaniem mnie z mojej bierności i letniości. Zrozumiałam, że chrześcijaństwo jest walką o naprawdę wielką stawkę – zbawienie…”

„Podczas tych rekolekcji pojąłem, że wolność to najwspanialszy dar, jaki może Bóg dać człowiekowi.”

„Był to czas, w którym doświadczyłem miłości Bożej. Dziękuje za te rekolekcje, to piękny czas, w którym Bóg pokazał mi jak bardzo mnie kocha i jak chce bym był blisko Niego i z Nim żył…”

„…wolność przyniosły mi słowa o tym, że nie muszę już zarabiać na miłość Pana Boga, bo On mnie kocha za darmo i Jego miłość, tylko ona może rzucić światło na moje życie.(…) Jestem bardzo wdzięczny…”

„Chciałbym podziękować wszystkim prowadzącym za te rekolekcje, że pomogli mi ożywić moją wiarę…”

„Polecam wszystkim przybyć na rekolekcje do sióstr FMM. Jest to swoiste naładowanie baterii i ponowne nawrócenie do Boga. Rekolekcje były dla mnie lekcją zaufania Bogu.”


Zapraszamy do obejrzenia filmiku z rekolekcji:

http://www.youtube.com/watch?v=LCIF0zpyugI


              Kochani, zapraszamy na kolejne rekolekcje

 dla studentów i młodzieży pracującej w dniach 12-14grudnia 2014 r., do naszego domu w Lublinie.

s. Beata fmm z ekipą :)

 

WsteczOdsłon: 25750   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135373