W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Nie czekaj dłużej, schroń się i Ty!

Archiwum

Data publikacji: 2014-12-18

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

 

 

  

  Tegoroczny Adwent już od pierwszych dni młodzież szkół średnich mogła rozpocząć rekolekcjami... I rzeczywiście chętnych było bardzo dużo, do tego stopnia, że była stworzona lista oczekujących na zwolnione miejsce. O czym to świadczy? Pewnie o tym, że czas Adwentu jest dla nas czasem ważnym i chcemy się dobrze przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
Towarzyszyła nam Maryja. Chcieliśmy schronić się POD JEJ PŁASZCZEM i z Nią odkrywać radość, miłość, zaufanie... Boga Żywego...

  Pomagał nam w tym ks. Grzegorz Reiss, marianin z Lichenia. Poprzez komentarze do Liturgii Godzin i Eucharystii, homilie i konferencje przeprowadzał nas przez zagadnienia wiary, piękna osoby Maryi i piękna naszego człowieczeństwa. Tak, mogliśmy się zachwycić pięknem naszego człowieczeństwa,wartości, jaką mamy z faktu stworzenia przez Boga i ukochania nas przez Niego nieskończoną miłością.

  W czasie rekolekcji, jak zawsze bardzo ważnym momentem, było nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa, podczas którego była spowiedź. Tutaj działy się cuda Bożej łaski, to był nasz dobry „start”.

Bardzo czuliśmy jedność i radość z bycia razem, zarówno w czasie modlitwy,Eucharystii, śpiewu, wspólnego spaceru w parach, czy w czasie zabawy. Rodzinna atmosfera udzieliła się nam na dobre. Tak zwany „pogodny wieczór” był naprawdę pogodny:) Można to zobaczyć na zdjęciach… Pasowanie na licealnych animatorów (to ci w zielonych „beretach”)i wspólne zabawy mogłyby nie mieć końca…

  Młodzież hojnym sercem ogarnęła siostry klauzurowe naszej diecezji.Zrobiliśmy zbiórkę darów i pieniędzy na świąteczny prezent dla nich. Każdy coś przywiózł. I z tego RAZEM wyszedł piękny dar, ku miłemu zaskoczeniu i radości sióstr.Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za modlitwę za nas podczas każdych rekolekcji. Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu Sióstr otrzymujemy wiele.

  W niedzielę zostaliśmy też namaszczeni olejkiem radości. Młodzież wyjechała naprawdę radosna i umocniona w wierze.

 

      Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, już w lutym :)

            

                            Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 20787   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134265