W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Licealiści chcą Zwyciężać zło DOBREM!
Ponad 60 Licealistów przyjechało do Łabuń,
by "zbroić się" do walki ze złem,
by zaprawić się w dobrem...
Zobacz jak przeżyli czas rekolekcji.
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Adwentowe rekolekcje gimnazjalistów pod płaszczem Maryi

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2014-12-18

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

 

 

 

  Tegoroczny Adwent już od pierwszego tygodnia młodzież gimnazjalna mogła rozpocząć rekolekcjami... I rzeczywiście chętnych było bardzo dużo. O czym to świadczy? Pewnie o tym, że czas Adwentu jest dla nas czasem ważnym i chcemy się dobrze przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
  Towarzyszyła nam Maryja. Chcieliśmy schronić się POD JEJ PŁASZCZEM i z Nią odkrywać radość, miłość, zaufanie... Boga Żywego...

Pomagał nam w tym ks. Grzegorz Reiss, marianin z Lichenia. Poprzez komentarze do Liturgii Godzin i Eucharystii, homilie i konferencje przeprowadzał nas przez zagadnienia wiary, piękna osoby Maryi i piękna naszego człowieczeństwa. Tak, mogliśmy się zachwycić pięknem naszego człowieczeństwa,wartości, jaką mamy z faktu stworzenia przez Boga i ukochania nas przez Niego nieskończoną miłością.

  W czasie rekolekcji, jak zawsze bardzo ważnym momentem, było nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa, podczas którego była spowiedź. Tutaj działy się cuda Bożej łaski, to był nasz dobry „start”.

Bardzo czuliśmy jedność i radość z bycia razem, zarówno w czasie modlitwy,Eucharystii, śpiewu, wspólnego spaceru w parach, czy w czasie zabawy. Rodzinna atmosfera udzieliła się nam na dobre. Tak zwany „pogodny wieczór” był naprawdę pogodny J Można to zobaczyć na zdjęciach… Przyszedł św. Mikołaj :) Każdy z nas dostał od niego adwentowego Anioła.Anioły były różne, w zależności od potrzeby… anioły cierpliwości, twórczości,męstwa, przemiany, pojednania, ciepła, radości, uzdrowienia, wierności,wolności, zachwytu, wdzięczności, ruszania w drogę… i wiele innych :)_

  Gimnazjaliści mieli wielką radość pakowania paczek dla Sióstr Klarysek i Kamedułek. Młodzież hojnym sercem ogarnęła siostry klauzurowe naszej diecezji.Zrobiliśmy zbiórkę darów i pieniędzy na świąteczny prezent dla nich. Każdy coś przywiózł. I z tego RAZEM wyszedł piękny dar, ku miłemu zaskoczeniu i radości sióstr. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za modlitwę za nas podczas każdych rekolekcji. Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu Sióstr otrzymujemy wiele.

 Wielkim powodzeniem cieszyły się warsztaty różańcowe, podczas których każdy mógł sam zrobić swój różaniec, i to taki, jaki chciał. Na zdjęciach można zobaczyć radość z tworzenia, jak i powagę chwili… bo łatwo pomylić wzór i źle zapleść sznurek... Tak więc skupienie było ogromne :) A chętnych było wielu, tak że s. Basia nie nadążała uczyć.  Ale i tutaj, mogliśmy przekonać się czym jest wspólnota… bo każdy kto już umiał, pokazywał koledze i dzięki temu, każdy chętny do różańca nie odszedł „z niczym”. 

  W niedzielę zostaliśmy też namaszczeni olejkiem radości. Młodzież wyjechała naprawdę radosna i umocniona w wierze.

     Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, już w lutym :)

            

                             Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 46617   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000137286