W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

BĘDĘ CIĘ KOCHAŁ ZAWSZE BARDZIEJ NIŻ TY MNIE...
Zobacz relację z wyjątkowych rekolekcji o niewyjątkowej miłości Boga, czyli miłości nieustannej, niezmiennej i dla każdego!

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Bóg jest wielki!

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2014-12-20

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

  

Bóg jest wielki…

   Taki był temat rekolekcji dla studentów i młodzieży pracującej, które odbyły się w naszym domu w Lublinie, w dniach 12-14 grudnia. Młodzi ludzie przyjechali z Warszawy, Białegostoku, Rzeszowa, Katowic, Kielc, Lublina i okolic. Tym razem rekolekcje prowadzili Bracia Franciszkanie z Krakowa. To był niezwykły czas słuchania Słowa Bożego i uwielbiania Boga, który jest naszym najlepszym Ojcem i który czyni wielkie dzieła w życiu każdego z nas. Bracia wprowadzali nas w modlitwę uwielbienia i dziękowania Bogu za wszystko. Sobota była czasem budowania rekolekcyjnej wspólnoty poprzez wspólne słuchanie Słowa Bożego,dzielenia w małych grupkach. Po południu wyruszyliśmy na wspólny spacer, aby móc bardziej poznać się wzajemnie. Potem wydłużony czas na adorowanie Jezusa w ciszy i sakrament pojednania. W Eucharystii, którą rozpoczęliśmy w ciemnej kaplicy, trzymając zapalone światełka, wyraziliśmy nasze adwentowe czuwanie i oczekiwanie. Wieczór wypełniony był radosnymi śpiewami i zabawami, które prowadzili Bracia Piotr i Łukasz… zobaczcie jak jest dobrze przebywać razem z braćmi… Do późnej nocy uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modliliśmy się za siebie nawzajem przyzywając Ducha Świętego. W niedzielę przed Eucharystią spotkaliśmy się z Julią, która opowiadała nam o swoim doświadczeniu wolontariatu w Indiach oraz z s. Martą fmm, która dzieliła się swoim zaangażowaniem w jadłodajni dla bezdomnych w Mediolanie. Obie zostawiły nam na koniec złotą myśl… „ rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie tych, którzy potrzebują waszej miłości i wyciągniętych rąk”.


Jeszcze kilka słów uczestników:


„Boże Narodzenie zaczęło się dla mnie już na tych rekolekcjach. Po długiej pustyni w sercu, poczułam przypływ Ducha Świętego na adoracji, modlitwie o przebaczenie i uwielbieniu.”

„Najcenniejsze dla mnie były chwile, kiedy uwielbialiśmy Boga i prosiliśmy o Ducha Świętego. Wzbogaciło mnie też słowo głoszone przez Braci.”

„W moim życiu uczestniczyłam kilkakrotnie w rekolekcjach, ale jeszcze nigdy nie poczułam czegoś szczególnego. Tym razem było inaczej. Beton zaczął pękać i powoli się kruszyć. Myślę, że to będzie jakiś przełom w moim życiu. Stało się to dzięki dzieleniu w grupie, świadectwa innych bardzo mnie poruszyły.”

„Przyjechałam na rekolekcje z własnym wyobrażeniem tego, co i jak się wydarzy, ale ten czas rzucił na moje przyzwyczajenia nowe światło i uwolnił mnie od projektowania i ograniczania Boga. Moja relacja z Nim się zmieniła… w końcu zrozumiałam, że słowo ma moc sprawczą, ono samo wystarczy.Nic nie potrzeba czuć, ani rozumieć, ale zaufać Bogu.”

Bogu niech będzie chwała za ten piękny czas rekolekcji a ludziom, którzy wspierali nas swoimi modlitwami wielka wdzięczność. Zapraszamy na następne rekolekcje w dniach 13-15 marca 2015 r.

                                                                                  

                                                                            s.Beata Radecka fmm z Ekipą :)

 

 

WsteczOdsłon: 46680   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000137246