W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

IX EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI
 
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Wielkopostne rekolekcje gimnazjalistów

Archiwum

Data publikacji: 2015-03-07

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

 

 

  

Już w pierwsze dni Wielkiego Postu młodzi mogli przeżywać w Łabuniach weekendowe rekolekcje o temacie: Bóg jest dobry! Temat bardzo ważny… bo czy dziś pośród codzienności, trosk życia, nie gubimy tej prawdy, nie zapominamy jej, albo co najsmutniejsze, czy nie przestajemy w to wierzyć? Okazuje się, że często tak jest, a ta podstawowa prawda, że Pan Bóg nas kocha, że naprawdę jest dobry, nie jest taka oczywista.

Młodzi zmierzyli się z tym doświadczeniem, pozwolili mocno działać Panu Bogu w tym czasie. Adoracja wprowadzała w spotkanie z żywym Bogiem. I nie przeszkadzało młodzieży to, że z powodu ilości osób musiała być ona w sali oratorium, a nie w ukochanej przez wszystkich kaplicy na poddaszu.

Bardzo ważnym punktem programu, oczekiwanym przez wielu,była piątkowa spowiedź: bez stania w kolejkach, pospiechu, twarzą twarz z kapłanem, z możliwością nie tylko spowiedzi ale i rozmowy. Zawsze jest to najmocniejszy moment rekolekcji. I jeden z ulubionych młodzieży, choć nie kryją trudu, który się z tym wiąże.

Licealistom konferencje głosił ks. Karol Tomczak, Saletyn z Rzeszowa. Gimnazjalistom – ks. Witold Słotwiński, kapłan naszej diecezji, obecnie pełniący funkcję prefekta w Seminarium. Konferencje dotykały naszego życia, doświadczenia miłości Boga, grzechu, zbawienia przez Jezusa, a także głębi modlitwy, jako żywej relacji z Bogiem. Na rekolekcjach licealnych był z nami o. Emilio de Cardenas, Hiszpan ze Zgromadzenia Księży Marianistów, mieszkających w Piastowie koło Warszawy. Ksiądz w mistrzowski sposób przekazał młodzieży historię życia konsekrowanego, od jego początków po dziś. Opowiadał tak ciekawie, z dodatkiem interesujących zdjęć, że wszyscy podziękowali wielkimi radosnymi brawami.

Z siostrą Katarzyną Kostrubiec fmm wybraliśmy się natomiast do „Kraju Tęczy”, czyli do Republiki Południowej Afryki. Siostra podzieliła się swoim doświadczeniem misyjnym,życiem tamtejszych ludzi i sióstr FMM, radościami i smutkami naszych braci w tym dalekim kraju, uświadamiając nam, że każdy może być, a nawet ma być misjonarzem miłości, w tym miejscu, gdzie postawił go Bóg.

Budowaliśmy wspólnotę przez modlitwę i bycie razem.Nie zabrakło czasu na wspólny śpiew, rozmowy w grupach i indywidualne, na spacer po parku czy gorącą herbatę. Każdy moment był dobry by „spotkać brata”,zaprzyjaźnić się, podzielić życiem i wiarą. Młodzi obdarowali się nawzajem świadectwem działania Pana Boga w ich życiu i w czasie rekolekcji.

Punktem, jak się okazało kulminacyjnym rekolekcji, było sobotnie nabożeństwo z modlitwą o przebaczenie, do którego podprowadziła nas droga krzyżowa na podstawie filmu „Pasja” czy gimnazjalistów w alei parku, z możliwością niesienia krzyża. Tu działy się kolejne cuda Bożej łaski! Nikt z nas nie jest wolny od ran, zadanych przez innych czy siebie samego. Mogliśmy doświadczyć Bożej mocy i podjąć decyzję przebaczenia sobie i innym, często we łzach. To dawało wolność, radość, łzy szczęścia z przebaczenia i doświadczenie Bożej miłości w sercu. Za ten owoc rekolekcji młodzież najbardziej dziękowała Panu Bogu. Każdy z licealistów otrzymał też indywidualne błogosławieństwo z rąk kapłana, a gimnazjaliści Najświętszym Sakramentem.

„Pan Bóg jest dobry! Lepszy! Najlepszy!” –to hasło powtarzaliśmy z radością wielokrotnie, z nim młodzież powróciła do swoich domów.

Niech dzięki będą BOGU, KTÓRY JEST DOBRY! Za to, że nas razem zebrał w tym czasie, że dotykał z miłością naszych serc, wnosząc w nienowe życie.

s. Sylwia Stelmach fmm

 

Z każdych rekolekcji młodzi ludzie wyjeżdżają z radością, umocnieniem wiary i nowymi przyjaźniami. Ty też możesz do nich dołączyć, jeśli chcesz!

Łabunie czekają na Ciebie.


Najbliższe rekolekcje już w czerwcu.    

Dzielenia z poprzednich rekolekcji i zdjęcia znajdziesz w galerii zdjęć i archiwum   

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

 

WsteczOdsłon: 23551   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136968