W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

STUDENCKIE REKOLEKCJE W ŁABUNIACH!

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2016-07-02

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

 

 

  

„Wielka ryba- czyli jak odnaleźć swoją drogę w życiu.”


Pod takim tytułem, w ostatni weekend czerwca, odbywały się w Łabuniach k. Zamościa rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej.

Prowadził je o. Adam Szustak, dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Przybyło na rekolekcje 100 młodych ludzi. Mimo upalnej pogody z wielką radością weszliśmy w ten rekolekcyjny czas.

Najpiękniejsze chwile, które przeżyliśmy to te, które nas skupiały przy Jezusie czyli wspólne Eucharystie, adoracja, sakrament pojednania (posługiwało nam 9 kapłanów), spotkania w małych grupkach w których mogliśmy dzielić się naszą wiarą i naszymi trudnościami, doświadczać tego, że jesteśmy w drodze.

O. Adam prze swoje konferencje i homilie próbował nas przekonać, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Pana Boga, że Ojciec nas miłuje i daje wszystkie dary, aby pokonywać codziennie „nasze wielkie ryby”, które chcą odebrać nam nadzieję i wiarę w to, że Bój jest, kocha nas i troszczy się.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas swoimi modlitwami.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje, które odbędą się w Lublinie w dniach 21-23 października 2016 r. Poprowadzi je ks. Marek Dziewiecki.

                                                                

                                                                                                                   s. Beata Radecka fmm

 

WsteczOdsłon: 31129   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134875