W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” - z rekolekcji dla młodzieży studiującej i pracującej
„Najwspanialsze odkrycie to, to że nie muszę nic robić, żeby sobie zasłużyć na Bożą miłość, bo Bóg kocha mnie za darmo, mogę ją tylko przyjąć…” (uczestniczka)

Wejdź, aby przeczytać więcej świadectw i obejrzeć zdjęcia.
Aby zobaczyć filmik z rekolekcji wejdź na:
http://www.youtube.com/watch?v=LCIF0zpyugI
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

REKOLEKCJE STUDENCKIE Z KS. PIOTREM PAWLUKIEWICZEM

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2015-10-25

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

       

 „ Rekolekcje były dla mnie wspaniałym czasem, przeżytym przede wszystkim z Bogiem i z drugim człowiekiem. Moim zdaniem plan dnia był idealny, ponieważ był czas na wszystko.Najbardziej zależało mi na adoracji w kaplicy i mogłam bez pośpiechu, w ciszy adorować Jezusa. Zawsze był również czas na rozmowę z drugim człowiekiem. Wszystko kończyło się o takiej porze i rozpoczynało następnego dnia tak, że spokojnie można było się wyspać. Atmosfera miłości i uśmiech każdej osoby sprawiał, że u sióstr czułam się jak w domu. Przepiękna oprawa muzyczna i dobrane pieśni sprzyjały w przeżywaniu rekolekcji. Bardzo odpowiadało mi to, w jaki sposób zorganizowana była spowiedź, pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem ij est to rewelacyjne! Nie trzeba stać w kolejce, można skupić się na adoracji.Nie spodziewałam się, że będą to jedne z najlepszych rekolekcji na jakich dotąd byłam. Z całego serca dziękuję Bogu, że mogłam w nich uczestniczyć! Dziękuję siostrom za ich obecność, serdeczność i miłość!”


To świadectwo jednej z uczestniczek rekolekcji studenckich, które odbyły się w naszym domu, w Lublinie, w dniach 23-25 października. Rekolekcje prowadził ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy. Z różnych stron Polski przyjechało 90młodych ludzi. W programie oprócz pełnych treści i radosnych konferencji ks. Piotra były też inne spotkania. Najważniejsze z nich to spotkanie z Jezusem na Adoracji i w Sakramencie Pojednania; bardzo ciekawym było spotkanie z p.Piotrem Mocholem, instruktorem tańca towarzyskiego, który uczył nas poruszać się na parkiecie; spotkanie z s. Katarzyną Kostrubiec, która dzieliła się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Republice Południowej Afryki; spotkania w małych grupkach na dzielenie Słowem Bożym i życiem, i wiele innych,nieformalnych, nieplanowanych spotkań z drugim człowiekiem… Piękny i radosny czas, którego się nie zapomina.


A oto inne świadectwa:


„Już drugi raz byłam na rekolekcjach u Sióstr FMM. Jedność i wspólnota modlitwy, którą czułam za jednym i drugim razem jest czymś nieocenionym, co pokazuje, jak wiele Chrystus może zdziałać wśród tylu modlących się wspólnie serc....  Na tych rekolekcjach po prostu cały czas dziękowałam i uwielbiałam. Wróciłam z radością i pokojem serca, a przede wszystkim: wdzięcznością dla Pana. To właśnie nią chcę teraz żyć. Bo w końcu mogę żyć pełnią życia. Chwała Panu i Maryi, Która przyprowadzała mnie do Jezusa, kiedy bardzo cierpiałam.”

Pojechałam bez konkretnych planów, co do tego, co chciałam usłyszeć na tych rekolekcjach.Przywiozłam ze sobą pewne pytania i wątpliwości, ale nie wysuwałam ich na pierwszy plan. Mimo to otrzymałam na nie odpowiedzi. Już na pierwszym kazaniu,w piątek, ks. Piotr poruszył temat lęku przed ośmieszeniem, wstydu, odważne go przyznawania się do wiary. Jego słowa bardzo podniosły mnie na duchu i dodały mi odwagi, bo miałam problem z jasnym opowiedzeniem się po stronie Jezusa w swoim środowisku, w większości ateistycznym, właśnie z lęku przed odrzuceniem,i było mi z tym źle. Na inne pytania też otrzymałam odpowiedzi, i w tym, co mówił ks. Piotr, i w Słowie Bożym. 

To był dla mnie bardzo pozytywny czas spotkania z Bogiem w Jego Słowie i w drugim człowieku. Spotkania w grupach dzielenia były bardzo budujące. Dzięki ks.Piotrowi na wiele spraw spojrzałam z innej perspektywy. Dziękuję za ten czas Bogu, a Siostrom za organizację rekolekcji.”

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali swoją modlitwą i służbą, a było wiele takich osób. Pan niech będzie Wam nagrodą.

s. Beata fmm z ekipą

 

 

WsteczOdsłon: 40373   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000137286