W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Za Ojcem Miłosiernym tęsknimy wszyscy- wielkopostne rekolekcje studentów
  W dniach 25-27 marca, pochylaliśmy się na tajemnicą Ojca miłosiernego za, którym tęsknimy wszyscy… Przeczytaj co przeżyliśmy na rekolekcjach studenckich w Lublinie.
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Powierz się Matce... czyli o Maryi, Adwencie, naszych życiowych węzłach.

Archiwum

Data publikacji: 2015-12-07

Opublikował: Sylwia Stelmach

 

          

 

        Za nami adwentowe rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Tym razem chcieliśmy zbliżyć się do Maryi, poznać Jej osobę i moc jej wstawiennictwa u Boga. Szczególnie zatrzymaliśmy się nad przesłaniem płynącym z obrazu Maryi rozwiązującej węzły. Rekolekcje prowadził ks. Dominik Samulak, który przeprowadził nas przez temat grzechu i łaski, wstawiennictwa Maryi, powołania każdego z nas oraz adwentowego równania naszych dróg dla przychodzącego Pana przez uczynki miłosierdzia, czym wprowadziła nas w istotę rozpoczynającego się w Kościele Roku Miłosierdzia. Podczas rekolekcji oddawaliśmy Bogu przez Maryję nasze problemy, grzechy, wszystko co jest naszym  życiowym węzłem. Przygotowywaliśmy również Słowo Boże, którym młodzież chce podzielić się z rówieśnikami podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.11 osób podjęło się 9-miesięcznej modlitwy za nienarodzone dziecko, włączając się w dzieło Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych.

Młodzież sama dzieli się tym czasem:

 • Po tych rekolekcjach Maryja zajmuje w moim sercu jedno z ważniejszych miejsc.
 • Cieszę się, że poznałem Maryję rozwiązującą węzły. Myślę, że na pewno będą ją częściej prosił o wstawiennictwo w wielu trudnych sytuacjach.
 • Nie dostając miłości od bliskich mi osób, z którymi żyję na co dzień, dostałam ją od Tej, która miłością obdarza wszystkich... od Najwspanialszej Matki.
 • Na rekolekcjach po raz kolejny odnalazłem Boga, akurat wtedy, gdy Go potrzebowałem. przed rekolekcjami byłem "w dołku", a dzięki nim odnalazłem na nowo miłość do Boga. Bardzo się cieszę,że mogłem tutaj być.
 • Moje spotkanie z Maryją to powierzenie Matce światełka i swoich życiowych węzłów. Bardzo podobał mi się pomysł z duchową adopcją. Jest to coś o czym raczej się nie mówi. Dzięki rekolekcjom dowiedziałam się, że takie coś w ogóle istnieje.
 • Dotknęły mnie te rekolekcje, bardzo ich potrzebowałam. Spokój, którego poszukiwałam oczywiście otrzymałam, najpierw poprzez długo oczekiwaną spowiedź, potem Komunię. Ona sprawia, że się uśmiecham i ciesze się, że mogę teraz przekazać moje doświadczenia innym.
 • Na tych rekolekcjach przekonałam się, że skuteczne jest zawierzenie się naszej Matce. Wcześniej, szczerze mówiąc, rzadko zwracałam się do Maryi, ale ale te rekolekcje uświadomiły mi dużo rzeczy i teraz na pewno bardzo często będę się do Niej zwracać. Podobała mi się modlitwa o rozwiązanie węzłów, które oddalają nas od boga. Na tych rekolekcjach moja wiara odżyła i skutecznie się umocniła.
 • Moje spotkanie z Maryją uświadomiło mi, jak wiele straciłam oddalając się od Boga. Był to dla mnie czas pełen łask, spowiedź pozwoliła mi na powrót do Ojca. Zaczęłam dostrzegać Maryję jako Matkę, która zawsze mi pomoże.
 • Po spotkaniu z Maryją moje życie diametralnie się zmieni, potrzebuje tylko cierpliwości, aby wytrwać w tym, który mnie umacnia. (...) Każde rekolekcje wnosiły coś nowego do mojego życia, jednak to te okazały się być kluczowymi, przynajmniej mam taką nadzieję. Obecni na rekolekcjach klerycy "zmusili" mnie do rozważenia swojego powołania, dzięki nim stało się to motywem przewodnim, przynajmniej na najbliższy czas. Czekam tylko na decyzje Boga, bo to od niego zależy jaka drogę wybiorę.
 • Czuję się po tych rekolekcjach "odnowiona" i jest mi lżej na sercu.Podczas rekolekcji jeszcze bardziej zbliżyłam się do Boga i Maryi. Podczas rekolekcji podjęłam kilka ważnych decyzji i właśnie te 2 dni pomogły mi w tym.
 • Zaczęłam bardziej wierzyć w moc i miłość, jaką daje nam Maryja. Zrozumiałam kim, tak naprawdę, Ona dla mnie jest. Jest mamusią, która darzy nas ogromną miłością, wsparciem i siłą. to Ona uczy nas kochać i jest doskonałym wzorem. Jest również wspaniałą kobietą. Na tych rekolekcjach bardziej otworzyłam serce, nauczyłam się mocniej kochać i wybaczać. Atmosfera była bardzo ciepła i miła. Czułam się jak w domu, a do domu się wraca!

Zapraszamy Cię na rekolekcje wielkopostne - 12-14 lutego 2016 roku!

 

WsteczOdsłon: 24028   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136855