W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Ja Pan, chcę być Twoim lekarzem
Taki był temat rekolekcji wielkopostnych dla licealistów i gimnazjalistów.
Zobacz co piszą uczestnicy!
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Jubileusz życia zakonnego

Archiwum

Data publikacji: 2009-03-22

Opublikował: FMM

 

          

 

     Wielbi dusza moja Pana – te słowa wypowiedziane przez Maryję Matkę Słowa Wcielonego można włożyć w usta naszych kochanych sióstr jubilatek: s. Marii Smolarek (60 lat życia zakonnego) i s. Ireny Kuduk (50 lat życia oddanego Panu). Głównym celebransem był ks. Aleksander Sieciechowicz (dawny łabuński Proboszcz), a współcelebransem ks. Kapelan Czesław Galek. Jubilatkom towarzyszyła siostra przełożona Elżbieta Łutnik i wraz z siostrami z Łabuń, Warszawy, Lublina i Zamościa.

     Wielbiłyśmy i dziękowałyśmy Bogu za Jego wierność i bezwarunkową miłość.
W czasie uroczyście celebrowanej Eucharystii homilię wygłosił ks. Kapelan, a po niej siostry jubilatki ponowiły swoje śluby. Wymownym momentem Mszy Świętej była procesja z darami niesionymi przez członków rodziny s. Ireny – starsze i młodsze pokolenie, siostry wspólnoty oraz jubilatki. Licznie zgromadzona rodzina s. Ireny Kuduk łączyła się z siostrami w modlitwie za nasze kochane siostry Marię i Irenę.

       Po Mszy Świętej kontynuowałyśmy nasze świętowanie w refektarzu, gdzie w czasie uroczystego obiadu głos zabrał dawny proboszcz łabuńskiej parafii przypominając obecnym – uczestnikom tej uroczystości, że s. Irena i s. Józefa Ćwik to powołania z łabuńskiej parafii. Natomiast siostrzeniec s. Ireny podziękował kapłanom za celebrowanie Eucharystii, przełożonej i siostrom ze Wspólnoty za przygotowanie uroczystości jubileuszowej. Pokazał też zdjęcia rodzinne z wieczystych ślubów s. Ireny w Klemensowie, a sama s. Irena wyraziła w imieniu swoim i s. Marii wdzięczność Bogu i Zgromadzeniu za lata wspólnego kroczenia drogą charyzmatu Franciszkanek Misjonarek Maryi. A s. Maria Smolarek, choć bez obecności najbliższej rodziny, radowała się w Panu w swojej rodzinie zakonnej otoczona modlitwą i życzliwością sióstr.

 

WsteczOdsłon: 84389   

 

Twoim zdaniem


moim zdaniem jest pieknie w labuniach o kazdej poze roku siostry robia duzo dobrego na calym swiecie mnie ruwnierz pomogly mieszkalem w labuniach i jestem siostrom wdzieczny ps jerzy wozniak SZCZESC BOZE
 

Autor: JERZY WOZNIAK     2010-03-09 / 09:58:38 - IP: 91.214.1.202

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135598