W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Droga do wolności z bł. Karoliną
Info po rekolekcjach dla 13-15 -latków 8-10 XII 2017 .
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Jubileusz życia zakonnego

Archiwum

Data publikacji: 2009-03-22

Opublikował: FMM

 

          

 

     Wielbi dusza moja Pana – te słowa wypowiedziane przez Maryję Matkę Słowa Wcielonego można włożyć w usta naszych kochanych sióstr jubilatek: s. Marii Smolarek (60 lat życia zakonnego) i s. Ireny Kuduk (50 lat życia oddanego Panu). Głównym celebransem był ks. Aleksander Sieciechowicz (dawny łabuński Proboszcz), a współcelebransem ks. Kapelan Czesław Galek. Jubilatkom towarzyszyła siostra przełożona Elżbieta Łutnik i wraz z siostrami z Łabuń, Warszawy, Lublina i Zamościa.

     Wielbiłyśmy i dziękowałyśmy Bogu za Jego wierność i bezwarunkową miłość.
W czasie uroczyście celebrowanej Eucharystii homilię wygłosił ks. Kapelan, a po niej siostry jubilatki ponowiły swoje śluby. Wymownym momentem Mszy Świętej była procesja z darami niesionymi przez członków rodziny s. Ireny – starsze i młodsze pokolenie, siostry wspólnoty oraz jubilatki. Licznie zgromadzona rodzina s. Ireny Kuduk łączyła się z siostrami w modlitwie za nasze kochane siostry Marię i Irenę.

       Po Mszy Świętej kontynuowałyśmy nasze świętowanie w refektarzu, gdzie w czasie uroczystego obiadu głos zabrał dawny proboszcz łabuńskiej parafii przypominając obecnym – uczestnikom tej uroczystości, że s. Irena i s. Józefa Ćwik to powołania z łabuńskiej parafii. Natomiast siostrzeniec s. Ireny podziękował kapłanom za celebrowanie Eucharystii, przełożonej i siostrom ze Wspólnoty za przygotowanie uroczystości jubileuszowej. Pokazał też zdjęcia rodzinne z wieczystych ślubów s. Ireny w Klemensowie, a sama s. Irena wyraziła w imieniu swoim i s. Marii wdzięczność Bogu i Zgromadzeniu za lata wspólnego kroczenia drogą charyzmatu Franciszkanek Misjonarek Maryi. A s. Maria Smolarek, choć bez obecności najbliższej rodziny, radowała się w Panu w swojej rodzinie zakonnej otoczona modlitwą i życzliwością sióstr.

 

WsteczOdsłon: 86027   

 

Twoim zdaniem


moim zdaniem jest pieknie w labuniach o kazdej poze roku siostry robia duzo dobrego na calym swiecie mnie ruwnierz pomogly mieszkalem w labuniach i jestem siostrom wdzieczny ps jerzy wozniak SZCZESC BOZE
 

Autor: JERZY WOZNIAK     2010-03-09 / 09:58:38 - IP: 91.214.1.202

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136807