W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

Sylwester Ewangelizacyjny w Łabuniach

Aktualności

Data publikacji: 2019-01-09

Opublikował: Elzbieta Dąbrowska

 

 

 Nie wszyscy byli świadomi co ichczeka i większość z nich przyjechała z pytaniem: co to będzie za ewangelizacja? czy nie ryzykuję zbyt wiele ?…Także i my siostry miałyśmy trochę obaw- jak towypadnie, czy można tym młodym ludziom zaufać ? …

No i nikt się nie zawiódł, bo nasz sylwester ewangelizacyjny wypadłwspaniale :). Grupa nie była zbyt liczna, razem z postulantkami było +_ ok 25 osób, nie wszyscy uczestniczyli dokońca, inni przybyli tylko na sylwestrowy wieczór... Przez prawie 3 dni wspólnegobycia razem zbudowała się dobra                      i ciepła wspólnotowa atmosfera. Przygotowywaliśmysię przez modlitwę- Eucharystię, adorację,  słuchanie Słowa i konferencje. Było intensywnie,bo aby wyjść i głosić Jezusa ludziom wpierw potrzeba się Nim napełnić. Potem wczasie warsztatów przygotowaliśmy dużo karteczek ze Słowem, które sami wpierwusłyszeliśmy w sercu. Wieczorem ostatnie wskazówki i konkretne wytyczne,                    a potem dobry film naopadnięcie emocji, których i tak nie brakowało. Podczas Eucharystii wsylwestrowy poranek biskup Marian Rojek umocnił nas Słowem i rozesłał. Wyruszyliśmydo Zamościa w dwóch grupach na stare i nowe miasto. Serce się we mnie radowało jakzobaczyłam zapał tych młodych ludzi  doewangelizacji i ich pomysłowość w działaniu. Była to  dobra nauka zaufania Bogu, któremunajbardziej zależy na każdym człowieku i jestem przekonana, że każdegospotkanego wtedy człowieka to On nam przysyłał. Po powrocie zmarznięci i zmęczeni,ale pełni radości wróciliśmy na ciepły obiad i piękne dzielenia o tym jak Bógdziałał z Mocą. Umacniała się nasza wiara i zobaczyliśmy, że tak naprawdę Boguchodziło najbardziej o nas samych. Za to wszystko Jemu dziękowaliśmy na pięknymnabożeństwie kończącym rok i za wszystko co podczas tego roku się wydarzyło.  A potem wspólne przygotowania i zabawasylwestrowa. O zmęczeniu po tak intensywnym dniu nikt nie pamiętał ;). Dołączyłdo nas jeszcze jeden ksiądz z młodzieżą i rozkręcał wszystkich, nawetnajbardziej nieśmiałych :). Nowy Rok 2019 przywitaliśmy  Eucharystią i zawierzeniem Maryi BożejRodzicielce wszystkich spotkanych ludzi i tych, których teraz chcemy spotykać. Ito co mnie  najbardziej cieszy po całejtej akcji to odkrycie na nowo przez wszystkich uczestników  radości otwierania się i wychodzenia do ludziw prosty sposób - przez uśmiech, dobre słowo, wysłuchanie, poświęcenie czasu…powiedzieliśmy sobie, że nie trzeba robić takich specjalnych akcji, ale w codziennymżyciu mieć oczy  i uszy, i serca otwartena drugiego człowieka. Bogu niech będzie chwała i dzięki wszystkim, którzy siędo tego przyczynili i wspierali J    s. Ela fmm

 

WsteczOdsłon: 6747   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000135586