W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Adwentowe rekolekcje gimnazjalistów pod płaszczem Maryi
by razem z Nią iść za Bogiem... w radości i zaufaniu :)


 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

WIECZERNIK

Aktualności

Data publikacji: 2012-09-01

Opublikował: s. Jadwiga Smolak fmm

 

 

        W domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Parkowej w Łabuniach , w czwartą niedzielę miesiąca gromadzą się dorośli na spotkaniu modlitewno-formacyjnym na tzw. WIECZERNIKU

 

Odpowiedzialną za grupę WIECZERNIKA  jest s. Irena Murawska fmm.Co s. Irena sama mówi na temat tych spotkań:W Wieczerniku Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii. To w tym miejscu, po raz pierwszy sprawował bezkrwawą Ofiarę Eucharystyczną. To właśnie do Wieczernika po Wniebowstąpieniu Jezusa, udają się Apostołowie i tam: „Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego” (por. Dz 1,12-14).


     Łabunie Park jest szczególnie uprzywilejowanym miejscem modlitwy, bo tu od 1922 roku mieszkają, modlą się i służą Bogu i ludziom Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Park i całe otoczenie sprzyja skupieniu, wyciszeniu i modlitwie.


W latach 80-tych siostry w raz z Księdzem Dyrektorem Domu Rekolekcyjnego organizowały comiesięczne dni modlitwy tzw. Wieczerniki, które miały wówczas charakter modlitewno-patriotyczny. W latach 90-tych, w zmienionych okolicznościach społeczno-politycznych zaprzestano tych spotkań. Jednak część uczestników Wieczerników wciąż była zainteresowana tego rodzaju modlitwą. Odpowiadając na prośby, siostry podjęły na nowo inicjatywę ich organizacji. I znów w czwartą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem wakacji) grupka osób gromadzi się na modlitwę. Obecnie spotkania WIECZERNIKA  mają charakter modlitewno-formacyjny.


Wieczernik rozpoczyna się o godz. 15-tej w kaplicy sióstr koronką do Miłosierdzia Bożego, po której uczestnicy adorują Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Tej przedłużonej adoracji towarzyszą spontaniczne modlitwy uczestników, w których wyrażają swoje osobiste dziękczynienia i prośby. Po adoracji przechodzimy do sali na spotkanie formacyjne. W tym roku jest to spotkanie ze Słowem Bożym. Spotkanie kończy się zawsze skromną agapą, której towarzyszy wymiana myśli, dzielenie radościami i smutkami dnia codziennego oraz troską o innych, a także omawianie programu na przyszłość.


Na te spotkania zaproszeni są wszyscy, którzy pragną spotkać się ze Słowem Bożym


W oparciu o dzielenia i obserwację mogę powiedzieć, że Bóg dokonuje w nas wiele dobra i prowadzi Swoją Łaską. Pierwszym znakiem Bożego prowadzenia jest to, że ta mała grupka chce co miesiąc spotykać się, a jej uczestnicy otwierają się na siebie wielkim szacunku, umieją się nawzajem słuchać i wyzwala się w nich prostota serca oraz spontaniczność na modlitwie. Doświadczam również ich ducha apostolskiego i pragnienia rozwoju tej grupy.


Uczestnicy w modlitwie rozszerzają serca na sprawy Kościoła i świata, własnych rodzin, parafii i Ojczyzny. Modlą się za kapłanów i osoby konsekrowane, a także o powołania do służby Bożej. Modlą się również za młodzież i dzieci, aby Bóg chronił je od wszelkiego zła. Żyją troską o zbawienie własne i innych – swoich najbliższych, sąsiadów i wszystkich ludzi. Starają się o wierność Chrystusowi i życie zgodnie z Ewangelią.

 

WsteczOdsłon: 15555   

 

Twoim zdaniem


Pozdrowienia z Osimo dla miłych sióstr.
 

Autor: o. Patryk     2009-11-04 / 09:19:44 - IP: 79.2.70.19

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000133798