W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

Co chcesz, abym Ci uczynił? – spytał Jezus pewnego licealistę
    Czyli o tym, co wydarzyło się we wrześniu na rekolekcjach w Łabuniach
CO CHCESZ ABYM CI UCZYNIŁ?
Pytanie niebanalne, gdy słyszymy je z ust samego Boga, który rzeczywiście może uczynić WSZYSTKO. Pytanie tym poważniejsze, gdy jest skierowane bezpośrednio do nas, do Ciebie.
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

WIECZERNIK

Aktualności

Data publikacji: 2012-09-01

Opublikował: s. Jadwiga Smolak fmm

 

 

        W domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Parkowej w Łabuniach , w czwartą niedzielę miesiąca gromadzą się dorośli na spotkaniu modlitewno-formacyjnym na tzw. WIECZERNIKU

 

Odpowiedzialną za grupę WIECZERNIKA  jest s. Irena Murawska fmm.Co s. Irena sama mówi na temat tych spotkań:W Wieczerniku Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii. To w tym miejscu, po raz pierwszy sprawował bezkrwawą Ofiarę Eucharystyczną. To właśnie do Wieczernika po Wniebowstąpieniu Jezusa, udają się Apostołowie i tam: „Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego” (por. Dz 1,12-14).


     Łabunie Park jest szczególnie uprzywilejowanym miejscem modlitwy, bo tu od 1922 roku mieszkają, modlą się i służą Bogu i ludziom Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Park i całe otoczenie sprzyja skupieniu, wyciszeniu i modlitwie.


W latach 80-tych siostry w raz z Księdzem Dyrektorem Domu Rekolekcyjnego organizowały comiesięczne dni modlitwy tzw. Wieczerniki, które miały wówczas charakter modlitewno-patriotyczny. W latach 90-tych, w zmienionych okolicznościach społeczno-politycznych zaprzestano tych spotkań. Jednak część uczestników Wieczerników wciąż była zainteresowana tego rodzaju modlitwą. Odpowiadając na prośby, siostry podjęły na nowo inicjatywę ich organizacji. I znów w czwartą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem wakacji) grupka osób gromadzi się na modlitwę. Obecnie spotkania WIECZERNIKA  mają charakter modlitewno-formacyjny.


Wieczernik rozpoczyna się o godz. 15-tej w kaplicy sióstr koronką do Miłosierdzia Bożego, po której uczestnicy adorują Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Tej przedłużonej adoracji towarzyszą spontaniczne modlitwy uczestników, w których wyrażają swoje osobiste dziękczynienia i prośby. Po adoracji przechodzimy do sali na spotkanie formacyjne. W tym roku jest to spotkanie ze Słowem Bożym. Spotkanie kończy się zawsze skromną agapą, której towarzyszy wymiana myśli, dzielenie radościami i smutkami dnia codziennego oraz troską o innych, a także omawianie programu na przyszłość.


Na te spotkania zaproszeni są wszyscy, którzy pragną spotkać się ze Słowem Bożym


W oparciu o dzielenia i obserwację mogę powiedzieć, że Bóg dokonuje w nas wiele dobra i prowadzi Swoją Łaską. Pierwszym znakiem Bożego prowadzenia jest to, że ta mała grupka chce co miesiąc spotykać się, a jej uczestnicy otwierają się na siebie wielkim szacunku, umieją się nawzajem słuchać i wyzwala się w nich prostota serca oraz spontaniczność na modlitwie. Doświadczam również ich ducha apostolskiego i pragnienia rozwoju tej grupy.


Uczestnicy w modlitwie rozszerzają serca na sprawy Kościoła i świata, własnych rodzin, parafii i Ojczyzny. Modlą się za kapłanów i osoby konsekrowane, a także o powołania do służby Bożej. Modlą się również za młodzież i dzieci, aby Bóg chronił je od wszelkiego zła. Żyją troską o zbawienie własne i innych – swoich najbliższych, sąsiadów i wszystkich ludzi. Starają się o wierność Chrystusowi i życie zgodnie z Ewangelią.

 

WsteczOdsłon: 16927   

 

Twoim zdaniem


Pozdrowienia z Osimo dla miłych sióstr.
 

Autor: o. Patryk     2009-11-04 / 09:19:44 - IP: 79.2.70.19

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136661