W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

świadectwo
Cześć
Pisze to świadectwo anonimowo choć wiem, że moi znajomi z rekolekcji gimnazjalnych i siostry, które to czytają dobrze mnie znają. Byłam w Łabuniach niejednokrotnie. Choć na pozór jestem dość odważna *to tylko pozory* to dalej tkwi we mnie lęk do tego co powiedzą inni.

Przez rekolekcje moje życie duchowe zmieniło się o 180 stopni. Dosłownie. Kiedyś myślałam, że Boga nie ma i w sumie to nie ma sensownych dowodów na Jego istnienie. Czasem pojawiłam się w Kościele, ale to tylko wtedy gdy mama na mnie nasiskała. Zawsze miałam jakąś wymówkę, a zresztą pewnie dobrze to znacie.
Byłam głupia, bardzo głupia... zabłądziłam? Nie wiem, możliwe. Nie chcę szukać usprawiedliwienia.

Teraz chyba zaliczam się do osób, które nie przyjeżdżają na rekolekcje tylko po to by spotkać się ze znajomymi, ale żeby spotkać się z Najwyższym.

Bóg przez też półtora roku, w którym zaczęłam patrzeć na Niego inaczej pokazał mi jak bardzo mnie kocha. Rozmawiałam z Nim niejednokrotnie. ON przychodził i przychodzi dalej. Rekolekcje pomogły mi uświadomić sobie że Bóg istnieje, że jest, i że będzie.

To tak piękne, że mogę wielbić Go śpiewem, rozmawiać z Nim jak z przyjacielem, powierzać sekrety i ZAWSZE na Niego liczyć, bo BÓG JEST ZAWSZE i będzie zawsze...

Uważam, że to niezwykłe ile Bóg ma cierpliwości, ile przebaczenia i miłosierdzia jest w stanie ofiarować każdemu z nas. Czekał na mnie grubo ponad 12 lat, a potem uświadomił mi jak wiele dla Niego znaczę i jak wiele On znaczy dla mnie. Nawracam się i grzesze, a On dalej jest przy mnie, jest najbliżej. Jego moc zwycięża cały grzech. Bo któżby inny mógł jak On wybaczać co dzień... 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

I Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Archiwum

Data publikacji: 2009-10-19

Opublikował: Anna Sobiech

 

          

 

     Pod hasłem "Zdumieni dzieckiem" w Łabuniach 10 października br. blisko 1400 dzieci wraz z katechetami, duszpasterzami i rodzicami świętowało I Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zanim wybiła godzina 9.00 plac przed domem sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi mienił się kolorami symbolizującymi pięć kontynentów - solidarność pomiędzy dziećmi całego świata.

                                                                                                                                                           

    Entuzjazmu i radości nie zgasiła nawet jesienna aura. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonał ks. Jan Piotrowski, dyrektor krajowy PDM, prezentacji grup - ks. Stanisław Solilak, a spotkanie poprowadziła s. Barbara Dłużewska FMM i schola ks.Piotra Spyry z Biłgoraja.

                                                                                                                                                       

    "Jak zostać misjonarzem tu i teraz? Jak pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych?" - pytała uczestników Kongresu Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD. "Modlić się", "zamiast zjeść cukierka, wrzucić grosik do misyjnej skarbonki" - błyskawicznie odpowiadały dzieci. Następnie Ojcowie Biali - o. Jacek Wróblewski i o. Otto Katto z Ugandy - zaprosili zgromadzonych na misyjną katechezę, po której nastąpiła "kontynentalna wyprawa misyjna". Dzieci rozbiegły się po wielkim parku, gdzie mogły spotkać się z misjonarzami, poznawać kulturę i życie swoich rówieśników, uczestniczyć w zabawach oraz zjeść pyszne ciasto ofiarowane przez mieszkańców Łabuń.

                                                                                                                                                         

     Głównym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego. Dzieci z ognisk misyjnych pod przewodnictwem s. Anny Siudak FMM przygotowały niezwykle piękną procesję z darami, w której wyrażały uwielbienie i wdzięczność za dzieło stworzenia, powierzając Bogu dzieci z każdego kontynentu.

                                                                                                                                                           

    Po Mszy św., dzięki życzliwości Wojciecha Turczyna, wójta gminy Łabunie, czekał na uczestników pyszny bigos. Wzmocnieni ciepłym posiłkiem ponownie zgromadzili się przy głównej scenie, aby wysłuchać świadectw misjonarzy: ks. Bogdana Michalskiego z Peru, s. Beaty Bienias z Kambodży, s. Grażyny Mech FMM z Republiki Dem. Konga oraz ks. Leszka Kłosa, misjonarza diecezji zamojsko-lubaczowskiej z Zambii. Misjonarze dzielili się radościami i troskami misyjnej pracy, uczyli piosenek i modlitw w językach plemion. Niespodziankę sprawił kongresowiczom bp Mariusz, który przygrywał uczestnikom na harmonijce. Na zakończenie spotkania wypuszczono balony z "Dobrą Nowiną dla mojego brata". Wraz z kolorowymi balonami do nieba popłynęła modlitwa za dzieci na pięciu kontynentach, a biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

 

WsteczOdsłon: 34637   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134889