W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

I Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Archiwum

Data publikacji: 2009-10-19

Opublikował: Anna Sobiech

 

          

 

     Pod hasłem "Zdumieni dzieckiem" w Łabuniach 10 października br. blisko 1400 dzieci wraz z katechetami, duszpasterzami i rodzicami świętowało I Kongres Misyjny Dzieci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zanim wybiła godzina 9.00 plac przed domem sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi mienił się kolorami symbolizującymi pięć kontynentów - solidarność pomiędzy dziećmi całego świata.

                                                                                                                                                           

    Entuzjazmu i radości nie zgasiła nawet jesienna aura. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonał ks. Jan Piotrowski, dyrektor krajowy PDM, prezentacji grup - ks. Stanisław Solilak, a spotkanie poprowadziła s. Barbara Dłużewska FMM i schola ks.Piotra Spyry z Biłgoraja.

                                                                                                                                                       

    "Jak zostać misjonarzem tu i teraz? Jak pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych?" - pytała uczestników Kongresu Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD. "Modlić się", "zamiast zjeść cukierka, wrzucić grosik do misyjnej skarbonki" - błyskawicznie odpowiadały dzieci. Następnie Ojcowie Biali - o. Jacek Wróblewski i o. Otto Katto z Ugandy - zaprosili zgromadzonych na misyjną katechezę, po której nastąpiła "kontynentalna wyprawa misyjna". Dzieci rozbiegły się po wielkim parku, gdzie mogły spotkać się z misjonarzami, poznawać kulturę i życie swoich rówieśników, uczestniczyć w zabawach oraz zjeść pyszne ciasto ofiarowane przez mieszkańców Łabuń.

                                                                                                                                                         

     Głównym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego. Dzieci z ognisk misyjnych pod przewodnictwem s. Anny Siudak FMM przygotowały niezwykle piękną procesję z darami, w której wyrażały uwielbienie i wdzięczność za dzieło stworzenia, powierzając Bogu dzieci z każdego kontynentu.

                                                                                                                                                           

    Po Mszy św., dzięki życzliwości Wojciecha Turczyna, wójta gminy Łabunie, czekał na uczestników pyszny bigos. Wzmocnieni ciepłym posiłkiem ponownie zgromadzili się przy głównej scenie, aby wysłuchać świadectw misjonarzy: ks. Bogdana Michalskiego z Peru, s. Beaty Bienias z Kambodży, s. Grażyny Mech FMM z Republiki Dem. Konga oraz ks. Leszka Kłosa, misjonarza diecezji zamojsko-lubaczowskiej z Zambii. Misjonarze dzielili się radościami i troskami misyjnej pracy, uczyli piosenek i modlitw w językach plemion. Niespodziankę sprawił kongresowiczom bp Mariusz, który przygrywał uczestnikom na harmonijce. Na zakończenie spotkania wypuszczono balony z "Dobrą Nowiną dla mojego brata". Wraz z kolorowymi balonami do nieba popłynęła modlitwa za dzieci na pięciu kontynentach, a biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

 

WsteczOdsłon: 34632   

 

Twoim zdaniem


Brak komentarzy


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134864