W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

echo po sylwestrze ewangelizcyjnym
Mam na imię Karolina i chciałabym opowiedzieć o tym, jak przeżyłam Sylwestra Ewangelizacyjnego u sióstr. Już na samym początku bardzo cieszyłam się z samej możliwości przyjazdu i spotkania z przyjaciółmi. Konferencje były bardzo ciekawe a na adoracji mogliśmy zanurzyć się w Bożej Miłości.
Główny punkt naszych rekolekcji rozpoczął się ok. 10 w poniedziałek. Pojechaliśmy do Zamościa na Stary Rynek, aby życzyć ludziom szczęśliwego nowego roku, dać im fragment z Pisma Świętego, chwilę porozmawiać lub chociaż uśmiechnąć się.
Reakcje ludzi były różne; jedni mówili ‘nawzajem’ brali karteczkę i odchodzili, inni wręcz uciekali, a jeszcze inni zatrzymywali się aby chwilę z nami porozmawiać. Najbardziej w pamięci zapadła mi rozmowa z pewnym starszym panem, który zaczął z nami rozmawiać, opowiedział nam o swojej rodzinie. O tym że jego synowie mieszkają w różnych zakątkach Polski i dało się wyczuć że jest samotny i po prostu chciał z nami chwilę porozmawiać. A na koniec przytulił nas i życzył ‘aby na naszych policzkach nigdy nie było łez a jeśli już to tylko radości’.
Bardzo mocno dotknęło mnie to, jak bardzo ludzie są samotni, że ta chwila rozmowy mogła być najmilszą rzeczą jaka spotkała ich tego dnia. Wiele starszych osób opowiadało o rodzinie, dzieciach np. za granicą ale nikt nie mówił o tych którzy są blisko, czy mieszkają z nimi.
A już na samym końcu była zabawa sylwestrowa; tańce, śmiechy, radość, pasterka noworoczna i ewangelizacja pozwoliły zacząć ten nowy rok z Bogiem.
Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to ile dobra się wtedy działo, ale także też siostrom, że podjęły się trudu organizacji.
Zachęcam wszystkich do pojechania na rekolekcje do sióstr na rekolekcje, chociażby z ciekawości. Do zobaczenia w Łabuniach  !

 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

ORKIESTRA- zobacz, jak Bóg cię kocha -WARSZTATY TEATRALNE W ŁABUNIACH

Archiwum

Data publikacji: 2011-01-06

Opublikował: Marta Naumczyk

 

          

 


    Wyobraźcie sobie Stwórcę świata. Ma plan, wszystko odbędzie się według Jego zamysłu. Chce stworzyć świat muzyki- więc kreuje dźwięki, rytm, układ nut, kolejne instrumenty. Każdy inny, wyjątkowy- dla muzyków- ludzi, których stworzy, bo chce ich pokochać. Fantastyka? Nie. Fantastyczna metafora rzeczywistości naszej wiary.


Właśnie ją chcieliśmy zgłębić, przygotować jako sztukę i przedstawić na Łabuńskich warsztatach teatralnych dla młodzieży, które odbyły się w dniach 23-29 stycznia.


    Spędziliśmy razem aż siedem dni: na modlitwie, refleksji, ćwiczeniach teatralnych, wspólnej zabawie. Stworzyliśmy nie tylko sztukę teatralną. Stworzyliśmy wspólnotę wiary. Dobry Bóg poprowadził nas przez różne wydarzenia, te piękne i te trudne, połączył modlitwą i umocnił Swoim Słowem. Niech Imię Pana będzie błogosławione!


    W tym czasie Dobrą Nowinę głosili nam ks. Tomasz Źwiernik i ks. Marian Wyrwa. Jednym z piękniejszych spotkań było dzielenie Marka i Darka- dwóch więźniów, w których życiu Bóg dokonał wielkich rzeczy:

„Spotkanie z Darkiem i Markiem bardzo mi pomogło. Uświadomiłam sobie jak wielki skarb posiadają. Zdałam sobie sprawę jak wiele mi brakuje do pełniejszego poznania Boga. Myślę, że to dzięki różnym wydarzeniom życie Marka i Darka stało się życiem z Bogiem”  –napisała jedna z uczestniczek


„Miła atmosfera, słowa księży: Tomka i Mariana wymawiane takim językiem, który od razu jesteśmy w stanie zrozumieć i uwierzyć. Spotkanie z Markiem i Darkiem było wielkim świadectwem dojrzałej wiary, której można się od nich uczyć.”   -Kasia


    Oprócz części duchowej, wiele czasu spędziliśmy na licznych ćwiczeniach teatralnych tworząc wspólnie pantomimę ewangelizacyjną, ale także rozwijając umiejętności aktorskie. Wiele było śmiechu, dobrych pomysłów.

„Tydzień który minął był niezwykły. Warsztaty zmieniły moje spojrzenie na Boga i życie. Były chwile trudne, ale warto było się troszkę pomęczyć, bo efekty są niesamowite”  –odtwórczyni roli Pianistki

Inna uczestniczka podzieliła się:  „Ten czas był dla mnie niezwykły. Na początku bałam się, że to aż tydzień ferii, ale to była wspaniała decyzja (…) Tu poznałam Boga- miłosiernego, wybaczającego i prawdziwego. Wspaniale spędziłam czas- zarówno z Bogiem jak i z ludźmi.”


    Chcieliśmy, żeby wszystko, co przedstawiamy jako aktorzy, było głęboko zakorzenione w nas-  wierzymy w Boga, o którym opowiadamy grając na scenie. Dlatego modliliśmy się wiele, powierzając Mu wszystko… powierzając Mu siebie.

„Gdy wyznawaliśmy naszą wiarę, na nabożeństwie, to było tak wspaniałe”-   Magda


    Niech tak zostanie w naszym życiu codziennym, że wszystko się uzupełnia, nie gramy fałszywych ról, nie gramy kogoś innego, ale jesteśmy sobą, przekazujemy to, co jest dla nas ważne. Dajemy świadectwo, bo kto się przyzna do Boga przed ludźmi, tego On przygarnie w niebie.

Takie życie… TO DOPIERO SZTUKA!!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ klikając tutaj

 

WsteczOdsłon: 30129   

 

Twoim zdaniem


mojim zdaniem te warsztaty teatralne były super:) zachecam wszystkich aby jezdzili do labun na rekolekcje:)
 

Autor: Patryk:)     2011-03-08 / 09:32:30 - IP: 91.193.199.3

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000134864