W serwisie

Aktualności

Archiwum

Czytelnia

Dom Rekolekcyjny

Galeria zdjęć

Księga gości

Logowanie

Napisz do nas

Polecane strony

Rekolekcje

Zgłoszenia na spotkania

Zgromadzenie


 

Warto przeczytać

 

W dobrych zawodach wystąpili... gimnazjaliści
Czyli o tym, co się działo na wrześniowych rekolekcjach!
 

Zobacz więcej  

 

SONDA

Czy poszukujesz na tej stronie informacji o Domu Rekolekcyjnym?


Nie
Nie, jestem tu przypadkowo
Nie, szukam informacji o Zgromadzeniu
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania


Dane kontaktowe

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM
 

Łabunie, ul. Parkowa 33

22-437 Łabunie

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 084-611-30-52

Email: labuniedomrekolekcyjny@gmail.com

www.fmmlabunie.pl
 

ADMINISTRATOR SERWISU

Mirosław Kuduk

Email: mkuduk@interia.pl

 

 

 
  Szukaj w serwisie    

 

ORKIESTRA- zobacz, jak Bóg cię kocha -WARSZTATY TEATRALNE W ŁABUNIACH

Archiwum

Data publikacji: 2011-01-06

Opublikował: Marta Naumczyk

 

          

 


    Wyobraźcie sobie Stwórcę świata. Ma plan, wszystko odbędzie się według Jego zamysłu. Chce stworzyć świat muzyki- więc kreuje dźwięki, rytm, układ nut, kolejne instrumenty. Każdy inny, wyjątkowy- dla muzyków- ludzi, których stworzy, bo chce ich pokochać. Fantastyka? Nie. Fantastyczna metafora rzeczywistości naszej wiary.


Właśnie ją chcieliśmy zgłębić, przygotować jako sztukę i przedstawić na Łabuńskich warsztatach teatralnych dla młodzieży, które odbyły się w dniach 23-29 stycznia.


    Spędziliśmy razem aż siedem dni: na modlitwie, refleksji, ćwiczeniach teatralnych, wspólnej zabawie. Stworzyliśmy nie tylko sztukę teatralną. Stworzyliśmy wspólnotę wiary. Dobry Bóg poprowadził nas przez różne wydarzenia, te piękne i te trudne, połączył modlitwą i umocnił Swoim Słowem. Niech Imię Pana będzie błogosławione!


    W tym czasie Dobrą Nowinę głosili nam ks. Tomasz Źwiernik i ks. Marian Wyrwa. Jednym z piękniejszych spotkań było dzielenie Marka i Darka- dwóch więźniów, w których życiu Bóg dokonał wielkich rzeczy:

„Spotkanie z Darkiem i Markiem bardzo mi pomogło. Uświadomiłam sobie jak wielki skarb posiadają. Zdałam sobie sprawę jak wiele mi brakuje do pełniejszego poznania Boga. Myślę, że to dzięki różnym wydarzeniom życie Marka i Darka stało się życiem z Bogiem”  –napisała jedna z uczestniczek


„Miła atmosfera, słowa księży: Tomka i Mariana wymawiane takim językiem, który od razu jesteśmy w stanie zrozumieć i uwierzyć. Spotkanie z Markiem i Darkiem było wielkim świadectwem dojrzałej wiary, której można się od nich uczyć.”   -Kasia


    Oprócz części duchowej, wiele czasu spędziliśmy na licznych ćwiczeniach teatralnych tworząc wspólnie pantomimę ewangelizacyjną, ale także rozwijając umiejętności aktorskie. Wiele było śmiechu, dobrych pomysłów.

„Tydzień który minął był niezwykły. Warsztaty zmieniły moje spojrzenie na Boga i życie. Były chwile trudne, ale warto było się troszkę pomęczyć, bo efekty są niesamowite”  –odtwórczyni roli Pianistki

Inna uczestniczka podzieliła się:  „Ten czas był dla mnie niezwykły. Na początku bałam się, że to aż tydzień ferii, ale to była wspaniała decyzja (…) Tu poznałam Boga- miłosiernego, wybaczającego i prawdziwego. Wspaniale spędziłam czas- zarówno z Bogiem jak i z ludźmi.”


    Chcieliśmy, żeby wszystko, co przedstawiamy jako aktorzy, było głęboko zakorzenione w nas-  wierzymy w Boga, o którym opowiadamy grając na scenie. Dlatego modliliśmy się wiele, powierzając Mu wszystko… powierzając Mu siebie.

„Gdy wyznawaliśmy naszą wiarę, na nabożeństwie, to było tak wspaniałe”-   Magda


    Niech tak zostanie w naszym życiu codziennym, że wszystko się uzupełnia, nie gramy fałszywych ról, nie gramy kogoś innego, ale jesteśmy sobą, przekazujemy to, co jest dla nas ważne. Dajemy świadectwo, bo kto się przyzna do Boga przed ludźmi, tego On przygarnie w niebie.

Takie życie… TO DOPIERO SZTUKA!!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ klikając tutaj

 

WsteczOdsłon: 33929   

 

Twoim zdaniem


mojim zdaniem te warsztaty teatralne były super:) zachecam wszystkich aby jezdzili do labun na rekolekcje:)
 

Autor: Patryk:)     2011-03-08 / 09:32:30 - IP: 91.193.199.3

 


Dodaj komentarz


| Aktualności | Czytelnia | Dom Rekolekcyjny | Galeria zdjęć | Najnowsze publikacje | Napisz do nas | Polecane strony | Zgromadzenie |

 

Mirosław Kuduk © 2009

Profesjonalny Hosting

 

000136972